Binance %20 İndirim
altın

Altın İçin Bu Seviyeler Dip Olabilir

Altın İçin Bu Seviyeler Dip Olabilir

Ünlü analist Mark Matthews, bugün altın fiyatıyla ilgili olarak önemli değerlendirmelerde bulundu. Analiste göre dip seviyelerden satın alma yapmalı.

Altın Fiyatı

Herhangi bir belirsiz piyasada ilk uğrak limanı altın satın almaktır. Bu düşük getirili ortamda, tarihsel olarak size en iyi getiriyi veren ve enflasyona karşı en iyi korunma sağlayan altın, çok büyük bir düşük performans gösterdi. Altına nasıl yatırım yapacağınızın tanımı değişti mi? Altın artık güvenli bir liman değil mi?

Altın

Aslında güvenli liman statüsü pek değişmiş değil. Geçen yıl koronavirüs salgını nedeniyle çok iyi geçti. Ve koronavirüs salgınının sona erip bittiğini söyleyemem ama öyle görünüyor. En azından büyük batı ekonomilerinde görünüm bu şekilde. Bu nedenle altın fiyatına aşılanan korku faktörü ondan çıkmıştır. Değerlemesi çok zor bir varlıktır. Buna nasıl fiyat koyarsınız peki? Sadece orada oturuyor ve hiçbir şey yapmıyor. Ama açıkça tarihin öncesine gidersek, insanlar altına aşık olmuştur. Bu nedenle vazgeçmek çok zor.

Sarı metal fiyatının yaklaşık 1600 $’a düşmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer bu seviyelere gelmez ise şimdi bir miktar satın almaya başlamanın iyi olacağını düşünüyorum. Bunun nedeni, dünyanın merkez bankalarının politikalarını hala gevşek tutması ve batı dünyasındaki hükümetlerin çok sayıda mali teşvikte bulunmaya başlamasıdır. Sarı metal gizemli bir metaldir ancak şu anda satın alma bölgesinde.

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Bu Yıl Bitcoin ve Altın Arasındaki Yarışın Kazananı BTC Oldu

Artık 2021 yılının sonlarına gelinirken Bitcoin (BTC) ve altın arasındaki çekişmeye ilişkin sonuçlar da gelmeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.