Ana Sayfa / Altcoinler / Amazon, Kripto Para Birimini Çıkarmalı mı Anket Sonuçları
amazon-coin-anket

Amazon, Kripto Para Birimini Çıkarmalı mı Anket Sonuçları

Advertisements

2017’de başlayan kripto para birimlerindeki popülarite ve Kodak ve Telegram gibi birçok şirketin dijital para simgelerini başlatmasıyla, Facebook ve Amazon’un dijital para birimini hayata geçirmesinin sadece bir an meselesi gibi görünüyor.

Amazon, Kripto Para Birimini Çıkarmalı mı?

Böyle bir para birimi, Amazon platformlarında kullanılan birincil ödeme şekli olarak işlev görecek ve Amazon müşterileri bunun büyük bir başarı getireceği inancına sahipler.

Lendedu anket firması tarafından hazırlanan, Amazon müşterileri tarafından yanıtlanan anket sonuçları açıklandı. Ankette sorulan sorulardan biri, Amazon’un dijital para dünyasıyla resmi olarak bağlantı kurma fikri hakkındaki düşünceleriyle ilgiliydi.

Ankete katılanların yarısından fazlası Amazon’un dijital para birimini çıkarma lehine oy kullanırken yalnızca yüzde 20’si olumsuz oy kullandı.

Amazon’un kripto para birimini çıkarma fikrini destekleyen katılımcıların oranı yüzde 51.7 oldu, Amazon coins olarak da bilinen dijital bir simge ya da bu çizgide bir şey Amazon marketinde mal ve hizmet satın almak için kullanılacak.

Bu veriler, insanların dijital para birimlerini günlük hayatlarında kullanma fikrine nasıl yaklaştıklarını göstermektedir. Amazon, bugünlerde çok büyük bir pazardır ve sektördeki diğer birçok şirket için “Amazon Etkisi” ni göstermekle birlikte, Amerikan firması kolayca yeni bir kripto para birimi çıkarabilir.

Amazon’dan Resmi Bir Açıklama Yok

Amazon’un henüz böyle bir plana sahip olduğuna dair herhangi bir resmi açıklama olmadığı için, bu fikir biraz erken görünüyor gibi görünüyor. Halen, pazarlarında Bitcoin veya diğer dijital para ödemelerine bile izin vermiyorlar.

Amazon Coins denilen Amazon tarafından zaten sunulan bir şey var, ancak bunlar dijital para birimi değil. Bunlar Kindle Fire uygulamalarıyla veya oyunlarda kullanılabilen ve transfer edilemeyen veya yeniden satılamayan dijital kuponları ifade ediyor.

Kısa süre içerisinde Amazon’un dijital para çıkarması zor gözükse de aslında popüler olacak bir fikir. Döviz kurları ve işlem ücretleriyle ilgili birçok sorunu ortadan kaldırabileceği için Amazon için bir çok fayda olacaktır. Bu masraflar, pazarda her gün tamamlanan işlemlerin hacmi nedeniyle önemli ölçüde artmaktadır.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Usta Analist Altcoin Tahmini İle Umutlandırdı

Yeni haftada takip edilmesi gereken 5 kripto para

Advertisements Yeni haftada takip edilmesi gereken 5 kripto para Bitcoin’in kısa konsolidasyon dönemi, belirli kripto para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.