Ana Sayfa / Altcoinler / Amazon kripto paramı çıkarıyor ?
amazon kripto para

Amazon kripto paramı çıkarıyor ?

Advertisements

Amazon kripto paramı çıkarıyor ?

Ripple yöneticisi David Schwartz, Amazon tarafından bir kripto para çıkarılıp çıkarılamayacağı olasılığını analiz etti. Amazon’un sektöre girme konusundaki potansiyel ilgisine dair yapılan spekülasyon; şirketin patent başvuruları ve alandaki bazı domain satın alımları nedeniyle yıllardır kripto alanında gündemdeydi.

Quora’daki yeni bir gönderide, Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu, çevrimiçi perakende devinin yakın zamanda 200 milyon kullanıcısı için kendi dijital varlığını piyasaya sürmesi konusunda şüphelendiğini söyledi. Schwartz, kripto varlıklarını diğer para birimlerine dönüştürmenin zorluğunu Amazon’u kripto hareketinin dışında tutacak ana faktör olarak gösterdi:

“…Bu, para birimi oluşturmak için pek uygun bir yol değil.

Ödemenizi aldığınız bir para biriminiz, vergi ödemeniz gereken bir para biriminiz, kiranızı ödemek için kullandığınız bir para biriminiz, marketten alışveriş yapmak için kullandığınız ayrı bir kripto para biriminiz olduğunu hayal edin. Kafa karıştırıcı bir şey olurdu. Para birimleri arasında dönüşüm yapmak için çok sayıda anlamsız ücrete tabi olmakla kalmazsınız, aynı zamanda kiranızı ödemek için maaşınızın ne kadarını ödemeniz gerektiğini bilemezsiniz çünkü para birimlerinin değeri birbirine göre değişebilir.”

Amazon ve kripto para tarihi

Amazon, 2017’de kripto ile ilgili üç alan adı satın almıştı: amazoncryptocurrency.com, amazonethereum.com ve amazoncryptocurrencies.com. Bu durum da, şirketin alana olan potansiyel ilgisine dair konuşmaları ateşledi.

Amazon’un ayrıca bazıları tedarik zinciri boyunca takip olanağı sağlamaya yönelik birkaç blockchain patenti de bulunuyor.

2019’un sonlarında bir analiz şirketi olan Cindicator, bir grup analiste hangi şirketin Facebook’un Libra’sıyla (artık adı Diem oldu) rekabet etmek için bir kripto para birimi çıkarma olasılığının en yüksek olduğunu sormuştu. Yanıt verenlerin %22.62’si bu soruya Amazon yanıtı vermişti.

Bununla birlikte çalışmanın yayınlandığı tarihte Amazon Pay başkan yardımcısı Patrick Gauthier, piyasanın spekülatif doğasını gerekçe göstererek şirketin yakın zamanda bir kirpto para birimi çıkaracağına dair söylentileri bastırdı.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Ripple Yöneticilerinden Ethereum, Altcoin ve Kripto Para Tahminleri

Advertisements Ripple Yöneticilerinden Ethereum, Altcoin ve Kripto Para Tahminleri Ripple (XRP)’ın üst düzey yöneticileri, 2021 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.