Binance %20 İndirim
Amerikan Kanser Derneği Bitcoin İle Bağış Kabul Etmeye Başladı
Amerikan Kanser Derneği Bitcoin İle Bağış Kabul Etmeye Başladı

Amerikan Kanser Derneği Bitcoin İle Bağış Kabul Etmeye Başladı

Kanser araştırmalarına fon sağlayan kâr gütmeyen kuruluş, Amerikan Kanser Derneği Bitcoin ile bağış kabul etmeye başladı. BitPay ile anlaşmaya varan dernek bundan sonra bağışçılarından yeni bir ödeme yöntemiyle bağış toplayabilecek. Bu sayede dünyanın her tarafından bağışçı olmak isteyenlerin kolayca bağış göndermesinin sağlanması hedefleniyor.

BitPay tarafından yapılan bir açıklamaya göre şirket Tony Hawk Vakfı ve Amerikan Kızılhaçı gibi ortaklarla 50 milyon dolardan fazla bağışta bulunduğu dile getiriliyor. Şirket tarafından yapılan bir diğer açıklama ise Bitcoin ile bağışın günde yaklaşık 10.000 dolar seviyelerinde olmasıydı. Yeni bir teknolojiye göre oldukça fazla olan bu rakam oldukça dikkat çekti. Bağışlarda yapılan işlemlerden sabit olarak %1 ücret alan BitPay, bu oranın arttırılmayacağını belirtiyor.

Kripto para ile ödeme yapılmasına olanak veren BitPay CEO’su Stephen Pair tarafından yapılan bir açıklama ise şu şekilde oldu:

“Bitcoin bağışlarını kabul ederken, hayır kurumları hiç bitcoin tutmak zorunda kalmadan yeni bağışçıları kabul edebilmektedir. “BitPay fonları doğrular ve kuruluş adına bitcoin’i kabul eder ve işlemi USD veya tercih edilen birim olarak yapar.”

Dünyanın her tarafından günde binlerce dolarlık bağış toplayan Amerikan Kanser Derneği, yeni teknolojilere gözünü çevirmiş durumda. Özellikle genç kesimin Bitcoin ve kripto paralarla daha çok ilgilendiğini belirten bir dernek yetkilisi ise bu aracılık sayesinde daha fazla bağış toplamayı hedeflediklerini belirtti.

Nükleer Tesiste Bitcoin Madenciliği Yaptı, 3 Yıl Hapis Cezası Aldı

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.