Binance %20 İndirim
Amerikan Kripto Para Sahipleri 2 Kat Arttı
Amerikan Kripto Para Sahipleri 2 Kat Arttı

Amerikan Kripto Para Sahiplerinin Sayısı 2 Kat Arttı

Yapılan bir araştırma sonucunda Amerikan kripto para sahiplerinin sayısının 2 kat arttığı ortaya çıktı. Bitcoin konusunda sıcak davranmayan Amerika hükümeti, buna rağmen vatandaşlarının kripto paralara ilgisinin önüne geçememiş gibi görünüyor. Birçok kripto para takas şirketine ev sahipliği yapan ülkede bunun olmaması imkansız olarak görülürdü. Finder adlı firmanın yaptığı araştırmaya göre Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı ve kripto para sahibi olan kişilerin sayısının bir önceki yıla göre 2 kat arttığı ortaya çıktı.

Amerikalıların Bitcoin’e Olan İlgisi Artıyor

Geçtiğimiz yıl yapılan aynı ankette oran 7.95 iken 2019 yılında bu oran 14.4 seviyelerine kadar çıkarak yaklaşık 2 kat daha fazla olarak kaydedildi. Her geçen gün Amerika başta olmak üzere dünya genelinde daha çok insana ulaşan Bitcoin, geleceğimiz için önemli bir değere sahip. Sürekli olarak ticaret alanında kullanılan Bitcoin’in işlem hacmi de gün geçtikçe ilerliyor. Durum bu olunca gelecekte Bitcoin ile daha basit işlemlerin bile yapılacağı gerçeği daha da yaklaşmakta.

Finder şirketinin yapmış olduğu araştırmada Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlarının ellerinde ortalama 5500 dolar değerinde Bitcoin bulundurdukları ortaya çıktı. Aynı zamanda Bitcoin’e yatırım yapmış olan kişilerin aynı anda başka kripto para birimlerine de yatırım yaptıkları belirtiliyor. Sürekli olarak gelişen kripto para dünyasının bir yansıması olan bu araştırma sonucunda Amerikan hükümetine olan baskı da artmakta. Facebook’un Libra projesine sıcak bakmayan hükümetin ilerleyen dönemde sıkıntı yaşamasından korkuluyor. Halkın kripto paralara ilgisinin her geçen gün artmasına rağmen hükümetin bu durumu kısıtlamaya çalışması biraz çelişki gibi görünmekte. İlerleyen günlerde yaşanan gelişmeleri hep birlikte göreceğiz.

Bitcoin İle Toplamda 11 Trilyonu Geçkin Para Aktarıldı

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.