Ana Sayfa / Haberler / Amerika’nın Yüzde 6’sı Kripto Para Kullanıyor

Amerika’nın Yüzde 6’sı Kripto Para Kullanıyor

Dijital para birimlerine olan ilgi her geçen gün büyümeye devam ediyor. Analistler 20 yıl içinde dünyanın sadece dijital para kullanacağını iddia ediyor. Şuanda dijital para kullanımı dünya genelinde %0,5 civarında. Bu oran hızla artıyor birkaç sene içerisinde %5’i geçecek. Tüm dünyada kripto para kullanımının %5’e ulaşması zaman alabilecek iken, Amerika Birleşik Devletleri bu oranı geçmiş bile. ABD’de kripto para kullanımının nüfusa oranı %6. Her 100 kişiden 6’sı kripto para kullanmış veya kullanıyor, bu büyük bir oran.

Crypto Radar, Abd’de bir anket yaptı ve çarpıcı sonuçlara ulaştı. Yapılan ankette vatandaşların kripto para ile ilgili seçeneklerden birini seçmeleri istedi. Bu seçenekler, kripto param yok hiç kullanmadım, kripto param var ancak daha fazla almayı düşünmüyorum, kripto para nedir bilmiyorum şeklindeydi. Vatandaşların yüzde 6’sının kripto paraları olduğu veya yatırım yaptığı ortaya çıktı.

Dijital paralar tüm dünya genelinde hızla yayılıyor geçtiğimiz günlerde yapılan bir ankette,Türkiye’de kripto para kullanım yoğunluğu yüzde beş çıkmıştı. Bu anketin doğruluğu her ne kadar tartışılır da olsa ABD’deki anketin çok daha fazla kişide uygulandığı bir gerçek. Yakın zamanda dijital paraları yeşil yeşil nakitlere alternatif olarak mı kullanacağız bilemiyoruz, ancak dijital para kullanım yoğunluğunun her gün arttığı bir gerçek.

Altcoin Sezonu Sonunda Geldi mi?

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Aydın'da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Aydın’da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Daha öncesinde “Bitcoin Safiye” olayının yaşandığı Aydın’da Bir Bitcoin dolandırıcılığı vakası daha görüldü. İnsanları kripto …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.