Ana Sayfa / Bitcoin / Araç Paylaşım Şirketi Ryde Artık Bitcoin İle Ödeme Destekleyecek
Araç Paylaşım Şirketi Ryde Artık Bitcoin İle Ödeme Destekleyecek
Araç Paylaşım Şirketi Ryde Artık Bitcoin İle Ödeme Destekleyecek

Araç Paylaşım Şirketi Ryde Artık Bitcoin İle Ödeme Destekleyecek

Ünlü araç paylaşım şirketi Ryde, bundan sonra müşterilerin Bitcoin ile ödeme yapabileceklerini duyurdu. İlerleyen dönemlerde farklı kripto para birimlerinin de sisteme eklenmesi bekleniyor.

Merkezi Singapur’da bulunan ve o ülkede hizmetlerine devam eden araç paylaşım şirketi Ryde, bu hamle ile birlikte müşteri çeşitliliğinin de artmasını hedefliyor. Her geçen gün kullanım açısından biraz daha yaygın bir konuma gelen kripto paralar bu gibi haberlerle çok daha fazla ilgi görmekte.

Önemli bir kripto para kullanıcısının bulunduğu Singapur’da bulunan şirketler artık Bitcoin ile ödeme geliştirmenin yollarını aramaya başladılar. Bu sayede kendilerine kripto para kullanan kişileri çekmeyi hedeflemekteler.

Şirkete ait cüzdan uygulaması RydePay üzerinden kullanıcılar Bitcoin’lerini kolaylıkla Ryde Coin’e çevirebilecekler. Bu dönüşüm sırasında piyasa fiyatları otomatik olarak sisteme alınarak oranlar üzerinden değişim sağlanacak. Ayrıca bu dönüşüm sırasında ek bir ücretin ve kesintinin ödenmeyeceğini de belirtmek gerek. Ryde’ın kendi kripto para birimi şu anda Singapur dolarına sabitlenmiş durumda. Bu sayede Bitcoin’den çevrilen birikimlerin değer kaybetmeyeceği açıklandı.

Ryde kullanıcısı cüzdanına Bitcoin aracılığıyla para yüklemek istediğinde 999 singapur doları (715) dolar ile sınırlı tutulacak. İleride daha fazla kripto paranın sisteme entegre edileceğini açıklayan şirket, kullanıcı sayısında önemli bir artış bekliyor. Şirketin kurucusu ve CEO’su Terence Zou tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“COVID-19, dijital ödemelere geçişi hızlandırdı ve Ryde, Singapur’da kripto para birimini benimsemek için öncü oldu. Tüketiciler Bitcoin ile araç paylaşım hizmetlerine ait ödemeleri gerçekleştirebilecekler.”

Açıklamalara göre 22 Haziran tarihinden itibaren kullanılabilir hale gelecek bu sistem Ryde ile birlikte bir araç paylaşım uygulamasında dünya genelinde ilk ve tek olma özelliğini de taşıyor. Hayatımızın birçok alanında aktif olarak kullanılmaya başlanan kripto paralar bu sayede araç sektörüne de giriş yapmış oldu. İlerleyen dönemlerde daha büyük çaplı şirketlerin de bu şekilde Bitcoin ile ödeme alma özelliğini devreye sokmaları bekleniyor.

Intel ve BlackBerry Bitcoin Madencileri İçin Ortaklık İmzaladı

Binance

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin 64.000 Dolara mı Ulaşacak?

Bitcoin 64.000 Dolara mı Ulaşacak? Bitcoin’in fiyatı Mart ortasından bu yana 61.062 $ seviyesinin altında yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.