Ana Sayfa / Haberler / Arap Liderler Ortak Dijital Para Birimi İçin Buluşuyor
Arap Liderler Ortak Dijital Para Birimi İçin Buluşuyor
Arap Liderler Ortak Dijital Para Birimi İçin Buluşuyor

Arap Liderler Ortak Dijital Para Birimi İçin Buluşuyor

Advertisements

Büyük bir dijital dönüşüm içerisine giren Arap liderler ortak dijital para birimi için buluşuyor. Suudi Arabistan Prensi bin Salman, Birleşik Arap Emirliklerine yaptığı ziyarette bu konuyu da ele alacağını duyurdu. Birçok ortak anlaşma için Birleşik Arap Emirliklerine ziyarete giden bin Salman, ortak dijital para fikrini de masaya yatıracak. Büyük bir para giriş çıkış hacmine sahip iki ülke olan Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri, bu işlemleri daha kısa sürede sağlayabilmek için bir dijital para birimi oluşturmak istiyor. Bu sayede bankalar arası para transferlerinin daha hızlı ve güvenli olması hedeflenmekte. Birçok farklı konuyu masaya yatıracak olan iki ülkenin lideri, bankalar arasındaki transferlerin daha hızlı olmasını istiyor. Bunun için de bir dijital para girişimi yapılması isteniyor.

Dijital para fikrinin yanı sıra masaya yatırılan fikirlerin arasında günlük 1,2 milyon varil kapasiteye sahip büyük bir petrol rafinerisinin inşası ve siber güvenlik meseleleri de yer alıyor. Yerel basınlar tarafından yapılan haberlere göre çıkarılması planlanan dijital para biriminin adı Aber olacak. Halkın ihtiyaçlarından çok iki ülke arasındaki bankalar üzerinden sağlanan veri akışının güvenliği ve hızlı olması gibi nedenlerden dolayı çıkarılması planlanıyor. Daha önce de Ocak ayında yapılan bir toplantıda gündeme gelen dijital para fikri yeterince ilgi görmemişti. Ancak şimdi diğer ülkelerden de yapılan benzeri atılımlar sonucunda iki ülke de bu projeye yoğunlaşmış gibi görünüyor. Ön planlamanın ardından kısa süre içerisinde hayata geçirilmesi planlanan dijital para fikri Aber, iki ülke için de büyük öneme sahip.

Booking Kripto Para Anlaşması İmzaladı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

PayPal’ın Bitcoin Ticareti ABD’de Hayata Geçiyor

Advertisements PayPal’ın Bitcoin Ticareti ABD’de Hayata Geçiyor. Müşteriler, başlangıçta açıklanan 10.000 $ yerine haftada 20.000 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.