Binance %20 İndirim

Arizona, Bitcoin’i Yasal Olarak Kabul Etme Hazırlığında!

ABD’nin en büyük eyaletlerinden biri olan Arizona’dan Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul etme yönünde hazırlık geldi. Senatör Rogers tarafından meclise sunulan yasa tasarısı kripto para dünyasını heyecanlandırmış durumda. İşte detaylar..

Arizona’da Bitcoin Yasallaşıyor mu?

Arizona’da 55. Yasama Meclisi ikinci oturumunda Senatör Rogers tarafından hazırlanmış olan yasa tasarısı meclise sunulmuş vaziyette. Buna göre Rogers, BTC için Arizona sınırları içerisinde tanınmasını ve meşru hale getirilmesini istiyor.

ABD’de bilindiği üzere birçok eyalet kendi yasalarını koyup düzenleyebiliyor. Buna ek olarak diğer eyaletlerde yasak olarak kabul edilen şeylerin farklı bir eyalette meşru olduğu görülebilmekte. Bitcoin için de Arizona’da meclise sunulan bu yasa tasarısı herkesi heyecanlandırdı. Eğer mecliste bu yasa tasarısı kabul görür ve gerekli izinleri alabilirse kripto para sektörü için de ateşleyici olacaktır.

ABD’de son dönemlerde belediye başkanlarının ve senatörlerin kripto para yanlısı hareketleri daha çok gün yüzüne çıkmaya başladı. Örneğin geçtiğimiz günlerde New York Belediye Başkanının ilk maaşını BTC olarak alacağı bildirildi. Bu gibi kripto para sektörüne olumlu hava katan haberler giderek artıyor.

Haberin kısa sürede yayılmasıyla birlikte Bitcoin (BTC) üzerinde hareketlilik görülmeye başladı. Haber yayın saatleri itibariyle 37.000 seviyesinin hemen altından işlem gören kripto para lideri bu direnci kırmak istiyor.

Bitcoin’de Panik Satışları 2022’de Katlanarak Artıyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.