Binance %20 İndirim
Avalanche (AVAX) Durdurulamıyor! Yüzde 100'ün Üzerinde Artış Yaşadı

Avalanche Ağında Yeni Gelişmeler ve AVAX Fiyat Tahmini (2 Ekim)

AVAX, ekosistemlerinde her biri iyi bir şey gibi görünen birkaç ilginç gelişmeden sonra son zamanlarda yatırımcıların gündeminde yer almaya başladı. Örneğin, ağ yakın zamanda SCALE programına katılmak için Chainlink ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Yapılan ortaklık, blockchain ortaklarının dApp ekosistem ihtiyaçlarına özel yeni oracle hizmetlerine ve/veya oracle konfigürasyonlarına erişmesine izin verecek.

Yaşanan bu olumlu gelişmeye rağmen AVAX, son yedi günde %4’ün üzerinde düşüş yaşadı ve haberlerin pozitifliğini yansıtamadı. Haber yayın saatleri itibariyle, AVAX 5.056 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 16.90 dolardan işlem görüyor.

İlginç bir şekilde, yaşanan tüm gelişmelere rağmen birçok zincir içi ölçüm de AVAX’ın lehine değil ve başka bir düşüş eğilimi gösteriyor. Peki AVAX fiyatında yatırımcıları neler bekliyor? İşte detaylar…

AVAX fiyatı tehlikeli bölgede

Sadece SCALE programı değil, AVAX geliştiricileri de yakın zamanda olumlu bir gelişme olan Banff alt ağını tanıttı. Bu güncellemeye rağmen, AVAX geliştirme faaliyeti son zamanlarda düşüşte ve bu genel olarak Avalanche için olumsuz bir sinyal olarak görülüyor.

Ayrıca geçtiğimiz hafta önemli ölçüde düşen AVAX’ın hacmi de aynı yolu izledi. Benzer bir şekilde, LunarCrush verileri, son günlerde AVAX sosyal aktivite ve katılımının da düştüğünü gösteriyor.

AVAX fiyatı uzun süredir 16.5 dolar seviyesindeki destek noktası etrafında seyrediyor. Haberimiz hazırlanırken de hemen hemen aynı seviyede işlem görmekte. Yani her şey yolunda giderse, AVAX yakında fiyat artışı görebilir. MACD verileri, ayılar ve boğalar arasında bir savaşın yaşandığını gösteriyor. Bununla birlikte, üstel hareketli ortalama (EMA) şeridi, 20 günlük EMA 55 günlük EMA’nın oldukça altında olduğu için ayıların piyasada üstün olduğunu göstermekte.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’de Büyüyen Sorunların Ardından Kripto Paralar Düşüşe Geçti

Çin genelinde son günlerde birçok protesto patlak verdi ve ülkenin katı COVID-19 kısıtlamalarına tepkiler artıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.