Ana Sayfa / Altcoinler / Avalanche (AVAX) Analiz: Piyasalarda Son Durum Ne?
Binance %20 İndirim
Avalanche (AVAX) Neden Yükseliyor? Yükselişe Geçmesinin Temel Sebepleri

Avalanche (AVAX) Analiz: Piyasalarda Son Durum Ne?

Avalanche (AVAX) fiyatı, paralel kanalların azalan modeline tepki olarak düşmeye devam ediyor. Yaşanan son düşüş trendi, popüler altcoin projesini 14 dolara indirdi ve bu, bu model içinde başka bir yukarı yönlü hareket için yeterli talep baskısı sağladı. Peki bununla birlikte potansiyel ralli 38 dolara ulaşacak mı? İşte detaylar…

avalanche-analiz

Nisan ayından Mayıs ortasına kadar sert bir düşüşün ardından AVAX/USDT çiftinin 28 dolara kadar düşmesiyle altcoin projesi, paralel kanal içerisinde fiyat düşüşü oluşturmaya başladı. Altcoin neredeyse beş haftadır bu şekilde düşmekte ve %60,6’lık bir kayıp kaydetmekte. Ek olarak, yaşanan son çöküşlerde, satış baskısı yoğunlaştı ve AVAX fiyatını 2022 için 13.9 dolarlık yeni bir dip seviyeye indirdi.

19 Haziran’da AVAX fiyatı 40 dolarlık destekten sıçradı ve %18.6 yükseldi. Avalanche fiyatı şu anda 17.39 dolardan işlem görüyor ve kanal deseni direncine doğru ilerlemeye devam ediyor.

Satın alma baskısı devam ederse ve dinamik direnç çizgisi kırılırsa, boğalar AVAX fiyatını %115 artışla 37,5 dolara kadar çekebilir.

Ancak, gerçek bir atılım gerçekleşene kadar, AVAX yatırımcıları, desteği da düşük seviyelere taşıyabilir.

Teknik gösterge
RSI’nin günlük eğimi aşırı satım alanından kaçtı, ancak piyasa fiyatı direnç trend çizgisinin üzerine çıkmaya çalışırken trendde yanal bir kayma oldu. Ek olarak, RSI çizgisi 14-SMA’nın üzerine sıçradı ve güçlü momentumda bir artış gösterdi.

Düşen fiyat eğilimi, günlük EMA’yı (20, 50, 100 ve 200) güçlü bir şekilde etkiledi ve bu da düşüş eğilimine neden oldu.

Direnç seviyeleri: 21.8 ve 27 dolar
Destek seviyeleri: 75,6 ve 50 dolar

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

celsius network

Celsius (CEL) Bir Haftada Yüzde 300 Değerlendi

Son günlerde adından sıkça söz edilen Celsius (CEL) bir haftada %300 değer kazanmış durumda. Son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.