Binance %20 İndirim
Avalanche (AVAX) Neden Yükseliyor? Yükselişe Geçmesinin Temel Sebepleri

Avalanche (AVAX) Karbon Verimliliğinde Zirveye Oturdu!

En popüler altcoin projelerinden biri olan Avalanche (AVAX) karbon verimliliğinde Bitcoin ve Ethereum gibi liderleri geçerek zirveye oturmuş durumda. Birçok çevrecinin eleştirdiği konulardan biri olan karbon verimliliğinin yetersizliği böylece AVAX için artık eleştiri olmaktan çıkacak gibi duruyor. İşte detaylar..

Avalanche Projesi Karbon Verimliliğinde Bitcoin’i Geçti

Crypto Carbon Ratings Institute (CCRI) tarafından yapılan araştırmaya göre Avalanche projesi karbon verimliliğinde Bitcoin’i geçmiş durumda. Buna ek olarak sırasıyla Bitcoin ve Ethereum ağında tüketilen enerji miktarının yalnızca 0,0005’ini ve %0,0028’ini kullandığı ortaya çıktı. Bu açıdan oldukça verimli çalışan bir sisteme sahip olan projenin çevre dostu olduğu bildiriliyor.

CCRI tarafından ortaya konan veriler Avalanche (AVAX) yatırımcısının dikkatini çekmiş durumda. Rapora göre AVAX ağı yılda yalnızca 46 ABD hanesine eşdeğer bir enerji tüketiyor. Ortalama tüketim değeri 10.600 kWh olurken bunun yılda 489.311 kWh olarak kaldığı ortaya çıktı. Konu hakkında Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer ise şu sözleri kullanıyor:

“Bugün Web3 geliştiricileri tarafından verilen potansiyel olarak büyük mühendislik ve iş kararlarının gelecek nesiller üzerinde yaratabileceği potansiyel olarak büyük etkiyi görmezden gelmek ihmalkarlıktır. Bu araştırma, Avalanche’a bir varlık veya uygulama yerleştirmeyi seçen herkesin aynı anda daha iyi bir finansal sistem kurabileceğini ve iklim krizine bir çözüme katılabileceğini gösteriyor.”

Kripto para piyasalarında 15 Şubat itibariyle ufak bir toparlanma görülürken AVAX son 24 saati %7,5 artışla sürdürüyor. Haber yayın saatleri itibariyle 85 dolardan işlem gören token birimi tekrardan 100 dolara denemelerde bulunmaya hazırlanabilir.

14 Şubat’ta Sevgiliye Kripto Para Hediye Etmek!

https://coinmarketcap.com/

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.