Ana Sayfa / Haberler / Avrupa Birliği Tarafından Bir Kripto Para Girişimi Olabilir
avrupa birliği tarafından yeni bir kripto para girişimi
avrupa birliği tarafından yeni bir kripto para girişimi

Avrupa Birliği Tarafından Bir Kripto Para Girişimi Olabilir

Advertisements

Kripto paraların her geçen gün teknolojileri ile birlikte günlük yaşantımıza etki edecek seviyeye gelmesi ile ortaya çıkan projelere de tepkiler farklılık gösterebiliyor. Son dönemlerin en popüler kripto para mevzularından birisi olan Libra, özellikle Avrupa Birliği tarafından hedef tahtasına oturtulmuş durumda. Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, yapmış olduğu açıklamarda Facebook tarafından çıkarılması planlanan ve büyük bir etki yaratacağından korkulan Libra’ya karşı Avrupa Birliği bünyesinde yeni bir kripto para birimi çıkarılması gerektiğinin altını çizdi.

Dijital paralar konusuna takıntılı olan Fransız Maliye Bakanı Le Maire, Ekim ayında Avrupa Birliği’ne üye ülkelerdeki meslektaşlarıyla bu konuyu daha detaylı bir şekilde konuşacağına dair açıklamalarda bulundu. IOHK CEO’su ise yapmış olduğu açıklamada şu şekilde konuştu:

“Arkasında dijital bir para birimi olan yeni bir merkez bankası türü oluşturmak çok mantıklı olacaktır, çünkü çok daha kullanışlı. Aynı zamanda hükümetin vergi politikasını daha iyi kontrol etmesini ve ayarlamasını sağlıyor. Tek bir standart dijital Avrupa parası oluşturmanız ve tüm ödemelerinizin dijital hale gelmesi demek, vergi politikanıza yüksek derecede sadık kalabilirsiniz demek. Politikacılar için çok cazip ve sevecekleri bir şey.”

Libra Daha Çıkmadan Nasıl Bu Kadar Popüler Oldu?

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin Balinasından 45 Milyon Dolarlık Kripto Para Çalındı

Bitcoin Balinası 45 Milyon Dolarlık Kripto Para Varlığını Çaldırdı

Advertisements Çinli bir Bitcoin balinası, toplamda 45 milyon dolar değerinde kripto parasını hackerlara kaptırdığını duyurdu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.