Ana Sayfa / Bitcoin / Aydın’da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı
Aydın'da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı
Aydın'da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Aydın’da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Daha öncesinde “Bitcoin Safiye” olayının yaşandığı Aydın’da Bir Bitcoin dolandırıcılığı vakası daha görüldü. İnsanları kripto para yatırımcılığı sayesinde büyük kazanç vaadiyle kandıran M.C .isimli şahsın birçok kişiyi dolandırdığı ortaya çıktı. Mağdurlardan alınan paranın ise en az 260 bin TL olduğu tahmin ediliyor. Henüz 5 kişi polis ekiplerine başvururken daha çok dolandırılan isim olduğundan korkulmakta.

Az miktarda yatırımla kısa sürede yüksek kazanç vaatleriyle insanları kandıran M.C. isimli şahıs Aydın’da dolandırıcılık faaliyetinde bulundu. Ayrıca şahsın farklı şehirlerde benzer dolandırıcılık olaylarına karıştığı da iddia ediliyor. Şu ana kadar bulunamayan şahsın peşine düşülmüş durumda. Mağdurlardan ifade alan polis ekiplerinin şahsı kısa süre içerisinde bulması ümit ediliyor. Mağdurların korkusu ise kaptırdıkları paraların harcanmış olması.

Toplamda 5 farklı kişiden 260 bin TL kadar para alan şahıs Bitcoin yatırımcısı olarak kendini tanıtmış. Daha sonrasında ise mağdurlara yüksek kazanç vadeden şahsın ortalıktan kaybolduğu ortaya çıktı. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü olayın peşine düşerken şahsın daha öncesinde İzmir ve Gebze’de bu tarz dolandırıcılık girişimlerinde bulunduğu belirtildi.

Ülkemizde birçok kişinin uzak kaldığı ve haberdar olmadığı kripto paralar genel olarak yüksek kazançlı ve bir o kadar da riskli olmasıyla biliniyor. Bu tarz dolandırıcılar da kısa yoldan zengin olmak isteyen kişilerden paralarını alarak ortalıktan kaybolmakta. Aydın’da daha öncesinde yaşanan “Bitcoin Safiye” olayı böylece tekrarlamış oldu. İnsanlara tavsiyemiz ise kesinlikle kripto para yatırımlarından önce iyice araştırma yapılması olacaktır. Bir diğer tavsiye ise kesinlikle yatırımlarda bir aracı kullanmak yerine doğrudan güvenilir borsaların tercih edilmesi. Bu sayede dolandırıcılığa uğramadan güvenli bir şekilde kripto para yatırımı yapmak mümkün olacaktır.

Artan Bitcoin dolandırıcılığı haberleri ile birlikte insanlarımız kripto paralardan daha fazla korkmaya başlayacaktır. Ancak bu durum bilinçsiz yatırım yapmaktan insanları kurtaracaksa daha doğru olacağını söyleyebiliriz. Bitcoin’e yatırım yapmadan önce bir araştırma ve analiz yapmanız, buna ek olarak da doğrudan borsaları kullanmanız sizin için en doğrusu olacaktır.

Çin Kendi Kripto Parası CBDC İçin Testlere Başladığını Duyurdu

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Koindex İle METEFE Ortaklığı Kullanıcıları Memnun Etti

Koindex İle METEFE Ortaklığı Kullanıcıları Memnun Etti

Kripto para borsası Koindex ile METEFE arasında imzalanan ortaklık kullanıcıları memnun etmiş görünüyor. Bu ortaklık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.