Ana Sayfa / Bitcoin / Aydın’da Bir Kadın, 5 Milyon TL’lik Bitcoin Vurgunu Yaptı!
Aydın’da Kadın Dolandırıcı, 5 Milyon TL’lik Bitcoin Vurgunu Yaptı
Aydın’da Kadın Dolandırıcı, 5 Milyon TL’lik Bitcoin Vurgunu Yaptı

Aydın’da Bir Kadın, 5 Milyon TL’lik Bitcoin Vurgunu Yaptı!

Aydın’da bir kadın dolandırıcının 5 milyon TL değerinde Bitcoin vurgunu yaptığı ortaya çıktı. Resmi ekiplerce paylaşılan haberde kadının birçok yüksek kademeli isimden Bitcoin yatırımı vaadiyle para aldığı belirtildi. Adana’dan Aydın’a geldiği belirtilen kadın dolandırıcı tanıştığı kişilerle samimi bir ilişki kurarak Bitcoin ile büyük kar payları verebileceğini söyledi. İlk etapta yüzde 15-20 arasında kar vererek güven kazanan kadın dolandırıcı, en sonunda da 5 milyon TL değerinde Bitcoin ile ortadan kayboldu. Onlarca kişiyi tuzağına düşürdüğü bilinen kadın dolandırıcı şimdi polis ekiplerince aranıyor. Aralarında akademisyen, polis ve adliyede çalışan kişilerin de bulunduğu mağdurlar şimdi dolandırıcıdan şikayetçiler.

Arabalar Satılıp Dolandırıcıya Verildi!

Arabasını satıp, kendisine kalan tüm miras ve birikimleri kadın dolandırıcıya kaptırdığı ortaya çıkan M.S isimli kişi, savcılığa başvurup dolandırıcının yakalanmasını istedi. Kadın dolandırıcının daha öncesinde de dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik suçlarından sabıka kaydının olduğu öğrenildi. Resmen bir suç makinesi olan kadın şahıs, şimdi ortadan kayboldu. Ancak mağdurların vermiş olduğu ifadelerden yola çıkarak kadını aramaya başlayan polis ekipleri, suçlunun peşini bırakmayacak. Şu anda ortalıkta bulunmayan kadın dolandırıcı Safiye Gökçe  Y. tanıştığı kişilere güven vererek onları birçok kez dolandırmış. Farklı şehirlerde farklı suçlara imza attığı ortaya çıkan kadın dolandırıcının bir daha dolandırmaması için bir an önce bulunması gerekiyor. Yurt dışına kaçabileceğinden şüphelenen polis ekipleri kendisine yurt dışına çıkış yasağı koymuş durumda. Toplamda 20 farklı kişiden 5 milyon TL değerinde Bitcoin alarak kayıplara karışan suçlu, bu iş konusunda uzmanlaşmış görünüyor. Dolandırılan kişiler ise toplu bir şekilde kendisinden şikayetçi olarak bir an önce paralarıyla birlikte suçlunun yakalanmasını umut ediyorlar.

Japonya’da Siyasetçiler Kripto Paralarla Sınırsız Bağış Toplayabilecek

http://aydin.bel.tr/

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Aydın'da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Aydın’da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Daha öncesinde “Bitcoin Safiye” olayının yaşandığı Aydın’da Bir Bitcoin dolandırıcılığı vakası daha görüldü. İnsanları kripto …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.