Binance %20 İndirim
xrp haberleri

Balinaların Ripple (XRP) İlgisinde Ani Patlama! Birikim Artıyor

Ripple’ın yerel tokeni XRP, geçen hafta en büyük kazanan isim olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. XRP fiyatındaki son artış, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer büyük kripto para birimlerinin fiyatlarının önemli ölçüde düştüğü bir dönemde yaşandı.

XRP fiyatı yükselmeye devam edecek mi?

XRP fiyatındaki son artışın arkasında birkaç faktör var. Balinaların XRP toplama girişimi de bunlardan biri.

Whale Alert verilerine göre, son 24 saat içinde çeşitli kripto borsalarından birden fazla anonim adrese 270 milyondan fazla XRP tokeni (tahmini 130,2 milyon dolar değerinde) gönderildi. 54,1 milyon XRP ile en büyük satın alma işlemi ise Bitso’dan kaydedildi. Balinalar, bir seferde yaklaşık 27.5 milyon dolar değerinde XRP satın aldılar. Buna ek olarak, Bitstamp borsasından 84,1 milyondan fazla XRP tokeni satın alındı. Devam eden işlemlerdeyse balinaların cüzdanlarına 41.4 milyon dolardan fazla XRP eklendi.

Balinalar neden XRP ile ilgileniyor?

Balinaların XRP birikimleri, SEC ve Ripple arasındaki alınan bir olumlu karardan bu yana önemli bir artış yaşadı.

Santiment’e göre, XRP/BTC fiyat oranı bir yılın en yüksek seviyesi olan 0.000025’e kadar dayandı. Bu rekor , davayla ilgili en son raporun sonucu olarak görülüyor. 1 milyon ila 10 milyon XRP token bulunan aktif adreslerin 2022’nin sonlarından bu yana arttığı da belirtiliyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

XRP Üzerinde Yüz Milyonlarca Dolarlık İşlemler Dikkat Çekti

Avrupa’daki Bu Anlaşmalar Ripple (XRP) Fiyatını Tetikleyebilir!

Ripple, Avrupa’da devam eden genişlemesinin ortasında bugün iki yeni isteğe bağlı likidite (ODL) ortağı duyurdu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.