Ana Sayfa / Haberler / Bayern Münih Dijital Token Çıkaracağını Duyurdu
bayern münih kripto token çıkaracak
bayern münih kripto token çıkaracak

Bayern Münih Dijital Token Çıkaracağını Duyurdu

Almanya’da ve dünya genelinde birçok başarıya imza atmış spor kulübü Bayern Münih, taraftarları için bir dijital token çıkaracağını duyurdu. Bu sayede kulüpte daha öncesinde top koşturmuş isimler ve aktif olarak oynayan isimlerin dijital kartları oluşturulacak. Stryking adlı şirketle çalışan Bayern Münih, kartlar sayesinde taraftarların kendi aralarında oyun oynayabileceğini de kaydetti. Böylelikle taraftarlar eski ve yeni futbolcuları takımına dahil ederek birbirleri ile maç yapabilecekler. Ürünler tamamen gerçekte olduğu gibi forma ve tarihsel verilerle birlikte geleceği için tamamen gerçekte olduğu gibi yansıtılacak.

Avrupa Takımları Arasında Yaygın

Son zamanlarda Avrupa takımları arasında bu şekilde tokenize edilmiş oyuncu kartları adeta bir akım haline geldi. Yakın bir zamanda dev futbol kulübü Real Madrid de Stryking ile yapmış olduğu anlaşmada aynı şekilde oyuncularını sanal hale getirerek taraftarlarına farklı bir seçenek sunmuştu. Tokenlere 2 dolar değerini biçen Real Madrid, bu şekilde taraftarların oy kullanmasına olanak ve oyunlara erişim seçeneği sunuyor. Aynı şekilde İngiliz devi Manchester City de kendi oyuncularını tokenize ederek kulüplerine ek gelir sağlamaya başlamıştı.

Token akımının Türk kulüpleri için de yakın zamanda yaygınlaşacağı konuşulmakta. Ancak bunu şimdilik bekleyip göreceğiz.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin'de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

Bitcoin’de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

Bundan tam 12 gün öncesinde gerçekleşen blok ödülü yarılanmasının ardından yatırımcılar tarafından bir sonraki hamle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.