Ana Sayfa / Analizler / Binance, 6 Ayda Dünyanın En Büyük Bitcoin Borsası Haline Geldi
binance-zhao-changpeng

Binance, 6 Ayda Dünyanın En Büyük Bitcoin Borsası Haline Geldi

Advertisements

Bir yıl öncesine kadar kimsenin ismini bilmediği Binance, bugün dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri oldu. 6 ay önce hizmet vermeye başlayan şirketin web sitesi şu anda dünyanın en çok ziyaretçi trafiği alan 347. sırada. En çok trafik aldığı ülke olan ABD’de ise 73. sırada yer alıyor. Aynı zamanda Binance sitesi bugün 9 farklı dilde hizmet vermekte (Türkçe yok).

Binance 2017 Temmuz ayında ICO projelerinden yaklaşık 15 milyon dolar kazandı. Çin’de kurulan borsa, Eylül ayında Çin’in kripto para ticaretini yasaklamasından olumsuz etkilenmişti. Çin’de tüm kripto para borsalarının kapatılmasından kendi payını alan Binance’a kayıtlı olan büyük sayıda kullanıcının coin ticareti yapmasına engel olmuştu.

Yasaktan dolayı büyük ölçüde olumsuz etkiye rağmen ve çok daha uzun süredir faaliyet gösteren diğer borsalar arasındaki sert rekabete rağmen Binance, kısa sürede kripto para ticareti yapan dünyanın en yüksek hacimli borsası olmayı başardı.

Geçtiğimiz günlerde, Binance 5 milyar dolar işlem hacmine yaklaşmış ve şirket CEO’su Zhao Changpeng Bloomberg’e yaptığı açıklamada, borsanın her hafta birkaç milyon yeni kullanıcı kazandığını ve bu aşırı yoğun talebe ayak uydurabilmek için şirketin yeni kullanıcı kayıtlarını kısıtlayacağını belirtmişti.

Binance’e Bir Saatte 250 Bin Yeni Üye Kayıt Yaptı

Şu an yeni üye kayıtlarını dondurmuş olan borsa 10 Ocak’ta, bir saat için yeni üyelik kaydına izin verdi ve kısa süre içerisinde 240.000’den fazla kullanıcı platforma üye oldu.

Binance CEO’su Zhao, “dürüst olmak gerekirse bu kadar büyümeyi beklemiyorduk” dedi ve borsa şirketinin ortalama müşterisi 25-30 yaşları arasında erkekler olduğunu, ancak son zamanlarda kurumsal yatırımlarında arttığını ifade etti.

Kripto Para Borsasının Büyümesinin Çeşitli Sebepleri Var

Çoğu borsa bünyesinde sınırlı sayıda alt coin barındırıyor ancak Binance büynesinde bulundurduğu alt coin zenginliğiyle kripto para yatırımcılarını kendisine çekmeyi başarıyor ancak tek büyüme sebebi bu sayılmaz. Binance verdiği ilgi çekici hediyelerle de ilgi çekmeyi başarıyor. Örneğin yılbaşın bir şanslı kullanıcısına çekilişle Lamborghini Huracan RWD Coupe hediye etmişti.

Kripto para borsası Binance’ın olağanüstü büyümesine rağmen Zhao, şirketin dinlenme niyetinde olmadığını söyledi. Şirketin yeni hedefi borsanın merkezi olarak bilinen Japonya’nın Tokyo şehrine merkezlerini taşımak.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce’tan DeFi Desteği!

Advertisements SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce’tan DeFi Desteği! ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.