Ana Sayfa / Bitcoin / Binance 680 Dolar’a Bitcoin Sattı

Binance 680 Dolar’a Bitcoin Sattı

Dünya genelinde en çok kullanılan kripto para borsalarından birisi olan Binance, bugün 680 dolara sattığı Bitcoin ile şaşırttı. Kısa bir süreliğine borsada 680 dolardan işlem gören Bitcoin, birçok yatırımcı tarafından kaçırılmadı. Özellikle otomatik işlem talimatı veren yüzlerce kişi tarafından satın alındığı düşünülüyor. Binance tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa da bir sistem hatası nedeniyle Bitcoin değerlerinde düşüş yaşandığı tahmin edilmekte. Yapılan incelemelerin ardından net bir açıklama yapmak isteyen Binance henüz sessizliğini bozmuş değil. Her gün milyonlarca dolarlık kripto para alım satım işlemine aracılık yapan Binance’de böylesine bir hata yaşanması kullanıcıları şaşırttı.

Olayın ardından sosyal medyadan Binance yetkililerinden açıklama gelmesi beklendi. Birçok kullanıcı otomatik olarak 680 dolara bitcoin aldıklarını belirtti. Bu durum her ne kadar ucuza satın alan kişileri memnun etse de Bitcoin fiyatlarında küçük de olsa bir düşüş yaşandı. Normalde ise 7.300 dolar civarlarında işlem gören Bitcoin, kısa bir süreliğine 680 dolara kadar geriledi. Bu düşüşün sadece Binance üzerinde yaşandığını da belirtmek gerek. Bu yüzden sadece Binance kullanıcıları bu olayın yaşandığından haberdar. Benzer bir olay ise Nisan ayında Kraken adlı kripto para borsasında yaşanmıştı. Orada da Bitcoin kısa bir süreliğine değerinin çokça altı olan bin dolardan satıldı. Düşük fiyattan emir giren yatırımcılar burada kârlı çıktılar.

Bugün yaşanan 680 dolara Bitcoin satış olayında kaç kullanıcının bu şekilde Bitcoin aldığı net olarak bilinmiyor. Ancak yapılan tahminlere göre yüzlerce kullanıcı bu düşüşten yararlanarak ucuz Bitcoin aldı.

Android Telefonlardaki Cüzdanlar Tehlikede Olabilir

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Twitch Kripto Para İle Yapılan Ödemelerde %10 İndirim Fırsatı Sunuyor

Twitch, Kripto Para İle Yapılan Ödemelerde %10 İndirim Fırsatı Sunuyor

Ülkemizde ve dünyanın büyük bir bölümünde özellikle oyuncular tarafından sevilen Twitch, kripto para ile yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.