Ana Sayfa / Bitcoin / Binance Artık Bitcoin İşlemlerinde SegWit Desteği Sağlıyor
Binance %20 İndirim
Binance Madencilik Havuzuna Alımlar Başladı
Binance Madencilik Havuzuna Alımlar Başladı

Binance Artık Bitcoin İşlemlerinde SegWit Desteği Sağlıyor

Binance Artık Bitcoin İşlemlerinde SegWit Desteği Sağlıyor

Hacim açısından dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Bitcoin (BTC) ile para yatırma işlemlerinde Segregated Witness (SegWit) desteğini ekledi.

Binance, resmi bir açıklamada, SegWit desteğinin Noel arifesinde para yatırma işlemlerini kapsayacak kadar genişletildiğini söyledi. Protokol güncellemesi başlangıçta yalnızca para çekme işlemleri için etkinleştirildi.

Hemen geçerli olmak üzere, Binance kullanıcıları BTC (SegWit) ağını seçerek bir SegWit (bech32) adresine para aktarabilir. Binance bu durumu şöyle açıkladı:

“SEGWİT’İN ÜCRETLERİ DÜŞÜRMEYE YARDIMCI OLMASI GEREKTİĞİNİ LÜTFEN UNUTMAYIN; ANCAK UYUMSUZ KRİPTO PARALARI YANLIŞ BİR ADRESE GÖNDERİRSENİZ, PARANIZI GERİ ALAMAZSINIZ VE KALICI KAYIPLARLA KARŞI KARŞIYA KALIRSINIZ.”

SegWit Bitcoin için ne anlam ifade ediyor?

2017’de uygulanan SegWit, ağı ölçeklendirmeye ve ilgili hataları düzeltmeye yardımcı olmak için tasarlanmış bir Bitcoin protokol yükseltmesidir. SegWit, blockchain’deki verileri, yani imzaları işlem verilerinden ayırarak güncelleme yöntemiyle biliniyor. Bu protokol güncellemesi, tek bir blokta daha fazla işlemin depolanmasına izin vererek işlem kapasitesini artırır.

Transactionfee.info’dan alınan veriler, Bitcoin ödemelerinin kabaca üçte ikisinde şu anda SegWit kullanıldığını gösteriyor. BTC, değer depolamak için parasal bir araç olarak ortaya çıkmış olsa da; bazılarının günlük kullanım için coin’in benimsenmesini engellediğini iddia ettiği ölçeklenebilirlik sınırlamalarıyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

Lightning Network, ödeme protokolü olarak Bitcoin için uygun bir katman 2 ölçekleme çözümü olarak sunuldu. Bitcoin protokolünün soft fork güncellemesi olan SegWit’in aksine Lightning Network; anlık, daha düşük maliyetli işlemlere olanak tanıyan ek bir katmandır.

Sınırlı işlem kapasitesine rağmen Bitcoin, dijital para piyasasının fiili lideri olmaya devam ediyor. diğer kripto varlıkları üzerindeki hakimiyeti son zamanlarda bir yılın zirvesine ulaştı. Yazım sırasında BTC’nin hakimiyeti %68 oranlarında seyrediyor.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Bitcoin Tarihindeki Rekor Zararlardan Biri Yaşandı

Kripto para piyasalarında yaşanan son büyük düşüşlerle birlikte tarihi bir rekor zararın da oluştuğu ortaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.