Ana Sayfa / Haberler / Binance Card, yerel kripto ödeme yasağına rağmen hala Rusya yolunda
Rusya'nın dijital varlıklar yasası, Binance'in işini hiçbir şekilde etkilemedi.

Binance Card, yerel kripto ödeme yasağına rağmen hala Rusya yolunda

Binance Card, yerel kripto ödeme yasağına rağmen hala Rusya yolunda

Uluslararası kripto para devi Binance, kripto ödemelerinde yaklaşan yasağa rağmen Binance Card’ı Rusya’da piyasaya sürmekten vazgeçmeyecek .Günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Rusya’daki kripto banka kartının piyasaya sürülmesi üzerinde çalışıyor.

Binance’in Rusya ve BDT operasyonları başkanı Gleb Kostarev, Binance Card’ı Rusya’da tanıtma planının Binance’in tüm kullanıcılara “yerel düzenlemelerle tamamen uyumlu aynı deneyimi” sağlama misyonuyla uyumlu olduğunu söylüyor.Ancak Kostarev, Binance’in öngörülen lansman tarihini açıklamaya veya konuyla ilgili herhangi bir yasal yorum yapmaya hazır olmadığını belirterek şunları söyledi:

“Tüm Binance kullanıcılarına yerel düzenlemelerle tamamen uyumlu aynı deneyimi sunmaya çalışıyoruz. Rusya bizim için önemli bir pazar. Rusya’da Binance kartının lansmanı üzerinde çalışıyoruz, ancak şu ana kadar tam lansman tarihini belirleyemiyoruz veya şu anda bu konu hakkında herhangi bir hukuki görüş bildiremiyoruz. ”

Nisan 2020’de açıklanan Binance Card, Bitcoin ( BTC ) gibi kripto para birimleriyle ödeme yapılmasını sağlamak için tasarlanmış bir kripto banka kartıdır . Binance Card’ın ilk duyurusu, “Binance Card ile HODLing’i kullanabilir ve sadece ödeme yapmak için ihtiyacınız olanı harcayabilirsiniz” ifadesi yer alıyor.Dünya genelinde 200 bölgede kabul edilmesi beklenen Binance Card , Temmuz 2020’de Avrupa Ekonomik Alanı ülkelerinde resmi olarak piyasaya sürüldü . Yeni ürünün yakında Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulacağı iddia ediliyor .

Binance Card, tasarım gereği bir kripto ödeme aracını temsil ettiğinden, ürünün Rusya’da piyasaya sürülmesi bazı soruları gündeme getiriyor. Temmuz 2020’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin , Ocak 2021’den itibaren Rus sakinlerinin Bitcoin gibi kriptolarla ödeme yapmasını resmi olarak yasaklayan ülkenin ilk kripto ile ilgili yasasını imzaladı .

Kostarev’e göre, yeni çıkarılan yasanın şu ana kadar Binance’in işleri üzerinde hiçbir etkisi yok gibi görünüyor. Yönetici, “Yasanın kabul edilen versiyonu Binance’in işini hiçbir şekilde etkilemedi” dedi. Kostarev, “Dijital Finansal Varlıklar” yasasının “oldukça tarafsız” olduğunu ve kripto varlıklarının cirosunu yasaklamadığını söyledi.

Yönetici ayrıca, yasanın kabul edilen versiyonunun “kripto para birimi düzenlemesinin tüm yönlerini tam olarak kapsamadığını” belirtti. Ancak Kostarev, Rus düzenleyiciler kripto ile ilgili başka bir yasa tasarısı sunmayı planladıkları ve geçirilen mevzuatı değiştirebilecekleri için Binance’in hala sektöre ek tehditler beklediğini belirtti.

Rusya, Temmuz 2020’de “Dijital Finansal Varlıklar” yasasını geçirdikten sonra, 2020’nin sonlarına doğru “Dijital Para Üzerine” adlı başka bir yasayı geçirmeye hazırlanıyor . 3 Eylül’de, Rusya Maliye Bakanlığı, yasaklayacak bir dizi değişiklik önerdi. miras, iflas ve icra işlemleri hariç tüm kripto işlemleri.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Nvidia RTX 3080 ile Bitcoin madenciliği yapılabilir mi?

Nvidia RTX 3080 ile Bitcoin madenciliği yapılabilir mi? Nvidia, RTX serisi ekran kartlarının yeni jenerasyonunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.