Binance %20 İndirim

Binance CEO’su, 1 Milyar Kişinin Bilgilerinin Çalındığını Duyurdu

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), 1 milyar kişinin bilgilerinin çalındığını duyurdu. Sosyal medya hesabından takipçilerine yaptığı paylaşımda CZ, ismini söylemek istemediği bir ülkede 1 milyar kişinin bazı bilgilerinin çalındığını açıkladı. Bu bilgiler arasındaysa kişilerin ikametgah ve bazı kimlik bilgilerinin yer aldığı belirtiliyor. Söz konusu durumun tehlikesine dikkat çeken CZ, şirketlerin ve platformların siber güvenlik alanına dikkat etmeleri gerektiğini açıkladı.

Son aylarda birçok kripto para borsası ve bu alanda çalışan platform tehlikeye girmiş durumda. Bu tehlikenin en büyüğü şirketlerin piyasalardaki düşüş nedeniyle finansal zorluklar yaşamaları olsa da siber güvenlik onları tehdit etmeye devam ediyor. Kripto paralardaki düşüşe rağmen saldırılarına devam eden korsanların bu zamana kadar milyarlarca dolarlık fon ve kişisel veri çaldığı bilinmekte.

Dark Web üzerinde satışa çıkarıldı

Binance CEO’su tarafından yapılan açıklamalarda bu ülkenin ismi verilmese de Asya’da yer aldığı açıklandı. Büyük bir devlet dairesinden bu bilgilerin çalındığını belirten CZ, bilgilerin Dark Web üzerinde satışa çıkarıldığını da sözlerine ekledi:

“Sanal tehdit konusunda çalışan ekibimiz bir Asya ülkesindeki 1 milyar kişinin; içinde isim, adres, kimlik bilgileri, polis ve hastane kayıtlarının da olduğu detaylarının Dark Web’de satışa çıkarıldığını tespit etti. Muhtemelen bir devlet dairesindeki açıktan dolayı bu bilgiler dışarı sızdı. Bu durum, hacker’ların saptanması, yine hacker sızıntılarının önlenmesi konusunda alınacak tedbirler, mobil telefon numaraları ve hesap ele geçirilmeleri konusunda etkileri olacaktır. Tüm platformların güvenlik önlemlerini iyileştirmeleri gerekiyor. Binance bu durumdan etkilenmesi muhtemel olan kullanıcılar için doğrulama seviyesini artırdı.”

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.