Ana Sayfa / Analizler / Binance CEO’su CZ, Bitcoin’in Neden Düştüğünü Açıkladı
Binance CEO'su CZ, Bitcoin'in Neden Düştüğünü Açıkladı
Binance CEO'su CZ, Bitcoin'in Neden Düştüğünü Açıkladı

Binance CEO’su CZ, Bitcoin’in Neden Düştüğünü Açıkladı

Advertisements

Dünyaca ünlü kripto para borsası olan Binance firmasının CEO’su CZ, Bitcoin’in neden düştüğünü açıkladı. Son zamanlarda merak edilen birçok soruyu yanıtlayan usta ismin açıklamaları ise büyük dikkat çekmeyi başarmış durumda.

Asıl ismi Changpeng Zhao olan, ancak sektörde kısaca CZ olarak tanınan isim, “Bitcoin güvenli bir liman mıdır?” sorusuna ise net bir cevabı olmadığını söyledi. Bunun yerine ise Bitcoin’in temeline, mevcut durumuna odaklanılmalıdır şeklinde yanıt verdi. Bitcoin’in sağlam temeller üzerine kurulmuş olduğunu ifade eden CZ, güvenli liman meselesini şu şekilde açıklığa kavuşturdu:

“Diyelim ki bir botunuz var. Bu bot gayet sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve sizi suyun üstünde tutuyor. Ama diyelim ki bu bot, batan gemi Titanik’e bağlıymış. Bu bot ne kadar sorunsuz çalışıyor olursa olsun, sizi suyun üstünde tutabilir mi? Hayır, tutamaz. Peki siz, botta sorun var diye mi batarsınız? Hayır, bot hala sorunsuz çalışıyordur ama…anladınız siz.

Bitcoin ve diğer kripto paralar da temelde hala aynılar. Hala sorunsuz bir şekilde çalışıyorlar. Hala kısıtlı arzları var, kimse bu arzı kafasına göre arttıramıyor. (Merkez bankaları) bu kadar hızlı şekilde itibari para basmaya devam ederken, ne olacağına siz kendiniz karar verin.”

Bitcoin’e Corona Darbesi

Bitcoin’in bir günde 7.000 dolardan 4.000 dolara kadar düşmesini de değerlendiren usta isim, bunun birkaç farklı sebebi olduğunu savunuyor. Bu sebeplerden başlıcasının ise tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına alan corona virüsü olduğu tahmin edilmekte. Corona virüsünün piyasalara yaydığı panik havası yüzünden herkes bir anda nakde kaçmaya başlamıştı. Bundan dolayı ise bütün borsalarda ve piyasalarda ağır düşüşler görüldü. Bu düşüşten kripto paraların da ağır bir şekilde nasibini aldığını hatırlatmak gerek.

Bir günde neredeyse yüzde 25’e varan değer kaybı yaşayan Bitcoin’e yatırım yapanlar büyük bir şok yaşadı. Özellikle de kripto paralara yeni yatırım yapmaya başlayan kişilerin bu ani düşüşten sonra bir daha cesaret edemeyecekleri konuşuluyor. Büyük bir yatırımcı kitlesinin topluluktan ayrılması ile birlikte ortaya çıkan düşüşün ne zaman toparlayacağı ise büyük bir merak konusu durumunda.

Ekonomideki Düşüş Kripto Paralar İçin Fırsat Olabilir

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin Tekrardan 7.000 Doların Üstünde

Advertisements Uzun bir süredir sessizliğini koruyan Bitcoin tekrardan 7.000 doların üstüne çıkmayı başardı. Son birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.