Ana Sayfa / Haberler / Binance CEO’su Zhao, El Salvador’a Uçuyor!
Binance %20 İndirim

Binance CEO’su Zhao, El Salvador’a Uçuyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, El Salvador’a uçacağını duyurdu. Perşembe günü El Salvador Başkanı Nayib Bukele ile bir araya gelecek olan ünlü isim, ülkenin Bitcoin’i yasal bir para birimi ilan etmesi ve son durumlar hakkında konuşacak.

El Salvador ABD büyükelçisi tarafından bugün yapılan bir açıklamada Bitcoin’in El Salvador’da resmi para olarak kullanmak ve Bitcoin tahvil ihracı konularında Binance’ten yardım istediklerini dile getirdi. Büyükelçi Milena Mayorga tarafından yapılan bu açıklamalara ek olarak Binance CEO’su Zhao’nun yarın kendilerini ziyaret edeceğini ekledi. Bu ziyaretle birlikte de Zhao ve Bukele arasında bir görüşme yapılacak.

Ülkede Bitcoin’in resmi bir para birimi olmasıyla birlikte bunu ilk kutlayan isimlerden birisi Binance CEO’su Zhao olmuştu. Reuters tarafından yapılan bir habere göre Mayorga, Zhao’nun ülkeyi ziyaret ederek bir güvenoyu sağlamasını hedefliyor.

Bitcoin’i yasal bir para olarak ilan etmelerinin ardından El Salvador’da turizm gelirleri bir önceki yıla %30 artış gösterdi. Birçok kripto fenomeninin de ziyaret ettiği ülkede bir anda gelişmeler yaşanmaya başladı. Buna ek olarak ülkenin GSYİH’sinin de %10’dan fazla büyüdüğü belirtiliyor.

Cardano (ADA) Tekrardan 1 Doların Üzerine Çıkmayı Başardı!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.