Ana Sayfa / Bitcoin / Binance CEO’sundan Bitcoin Fiyatı Hakkında Önemli Yorum
Binance %20 İndirim

Binance CEO’sundan Bitcoin Fiyatı Hakkında Önemli Yorum

Kripto para analistlerinin ve Bitcoin karşıtlarının birlikte daha fazla düşüş senaryoları ortaya attığı bir zamanda, Binance CEO’su “CZ” Bitcoin’in durumu hakkında önemli bir yorum yaptı. Buna göre CZ, “Bitcoin öldü” manşetleri çıkarsa Bitcoin’in (BTC) düşeceğine inanıyor. Ancak tarihsel olarak, böyle bir duygu varken Bitcoin satın alan herkesin en büyük kâra sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Bitcoin fiyatı Kasım ayından bu yana neredeyse %70 oranında düşüş yaşadı. Son dönemde Fed faiz oranlarında yaşanan yükseliş, DeFi’nin çöküşü ve likidite krizi BTC fiyatının 20.000 doların altına düşmesine neden oldu.

Binance CEO’su “CZ” Bitcoin düşüş trendini açıkladı


20 Haziran’daki bir tweet’te Binance CEO’su “CZ”, “Bitcoin öldü” genel duygusunun hakim olduğu zamanlarda Bitcoin satın alan herkesin daha iyi bir yatırım getirisi elde ettiğini söyledi. İnsanlar umudunu yitirse de Bitcoin aslında geleceğe dair büyük umutlar barındırıyor. Buna ek olarak, bu seviyedeki Bitcoin’in, mükemmel bir satın alma fırsatı olduğu düşünülmekte.

Tarihsel olarak konuşursak, her “Bitcoin öldü” manşetlerinde Bitcoin satın alsaydınız, iyi iş çıkardınız. Mantık: Umutlarını kaybettiklerinde, o zaman dibe batar.”

Ancak Binance CEO’su, gelecek için bir strateji önermediği konusunda da uyardı. Aslında, Bitcoin fiyatı 65.000 doların üzerinde işlem görürse, birçok kişi Bitcoin balonunun patlayacağını düşünüyor. Tarihsel olarak 2011, 2013, 2017 ve 2021-2022 yıllarında spekülatif balonlar yaşandı.

Şu anda, Bitcoin fiyatı 18 Haziran’da 17.708 dolara düştüğünden bu yana neredeyse %17 yükseldi ve 20 bin doların üzerinden işlem görüyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

bitcoin yukselis tarihi

Dev Varlık Yönetim Şirketi, Bitcoin İçin Yükseliş Tarihini Açıkladı!

Bir finansal danışmanlık ve varlık yönetimi şirketi olan Devere Group’un CEO’su, bu yılın dördüncü çeyreğinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.