Binance %20 İndirim
Binance Coin (BNB) Otomatik Yakım Mekanizmasını Duyurdu

Binance Coin (BNB) Otomatik Yakım Mekanizmasını Duyurdu

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance şirketine ait olan BNB bugün önemli bir haberle karşımıza geldi. Şirketin resmi Twitter adresi üzerinden de duyurulan habere göre BNB bundan sonra otomatik yakım mekanizmasına geçiş yapacak. Söz konusu duyurunun blog sayfasından yapılan açıklaması ise şu şekilde oldu:

Son birkaç yılda, blockchain ekosistemi kullanıcıların geri bildirimlerinin bir sonucu olarak birçok yönden gelişme gösterdi. İnsanlar tarafından desteklenen birçok projenin yaptıklarını takip eden BNB, daha fazla yenilik yapmak adına kendi evrimsel yolculuğuna çıktı. Binance olarak, yeni “BNB Oto-Burn” mekanizmasının uygulanmasını duyurmaktan gurur duyuyoruz. 

BNB Oto-Burn” haberi ile yatırımcıları heyecanlandıran şirketin bu adımı BNB’yi gün içinde 544 dolara kadar çıkarmayı da başardı. Bu mekanizması ile birlikte ETH gibi otomatik olarak yakım yapacak olan ekip aşağıdaki formülden yararlanacağını açıkladı.

BNB Oto Burn Formul
BNB Oto Burn Formul

Şu anda hali hazırda devam eden otomatik yakıma ek olarak geliştirilen bu formül 3 ayda bir uygulanacak. Buna ek olarak formülde yer alan terimlerin açıklaması ise şu şekilde:

*B: yakılacak BNB miktarını, *N: çeyrek boyunca BSC’de üretilen toplam blok sayısını, *P: dolar karşısında BNB’nin ortalama fiyatını ve *K: başlangıçta 1.000 olarak ayarlanan bir fiyatı (K’nin değeri, bir BSC topluluk oyu yoluyla değişebilir) yansıtmaktadır.

BlockFi Yöneticisi 2022 Yılında Kripto Para Dünyasında Olacakları Paylaştı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.