Ana Sayfa / Haberler / Binance Kullanıcıları Kart İle Kripto Para Alabilecekler
binance kullanıcılarının kredi kartı ile bitcoin almasına izin verecek
binance kullanıcılarının kredi kartı ile bitcoin almasına izin verecek

Binance Kullanıcıları Kart İle Kripto Para Alabilecekler

Kripto para alım ve satım konusunda tanınmış bir firma olan Binance, bundan sonra müşterilerinin işlerini daha da kolaylaştırmak amacıyla kart ile kripto para almalarına izin verecek. Böylece çok daha hızlı ve güvenilir alışveriş ortamının sağlanması hedefleniyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Binance kullanıcıları büyük işlem hacmine sahipler ve şirket de müşterilerini daha rahat ettirmek için böyle bir yol geliştirmiş gibi görünüyor. Master Card ve VİSA sistemlerinin kripto para alımından %2.5 kesinti yapacağı da ortaya çıkan bir diğer ayrıntı.

Desteklenen Ülkeler Hangileri?

Sistem yerel banka sistemleriyle entegreli çalışmak zorunda olduğu için birçok ülkede ne yazık ki kullanıma şuan için açılamayacak. Ancak ilerleyen günlerde bunun biraz daha geliştirilip anlaşmalarla birlikte daha da yaygın hale getirilmesi bekleniyor. Koinal Çin, Rusya, ABD, Vietnam, Bolivya, Kolombiyar, Ekvador, Cezayir, Bangladeş, Endonezya, Ürdün, Kırgızistan, Fas, Nepal, Suudi Arabistan, İran, Pakistan, Tayvan ve Kamboçya’da basılan kartlar ile birlikte müşteriler ne yazık ki kripto para alamayacaklar.

Ülkemizde şuanda hizmete açılmasa da yakın bir tarihte gelmesi bekleniyor. Ayrıca Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından şöyle bir açıklama yapıldı:

“Yasal para ve kripto para arasında kolayca dönüşüm sağlama özgürlüğü kriptoyu ana akıma getirme konusunda önemli bir rol taşıyor. Blockchain sektörü olgunlaştıkça bu iki dünyayı birleştirmek için talep de artacak.”

Kripto Paralar Finans Sektörünü Alt Üst Ediyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin Tekrardan Yükselişte | Hedef 10.000 Dolar

Bitcoin Tekrardan Yükselişte | Hedef 10.000 Dolar

Son 24 saatte %3 oranında değer kazanan Bitcoin tekrardan yükselişte görünüyor. Yeni hedefin 10.000 dolar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.