Binance %20 İndirim
Binance'e Göre Bitcoin'de Boğa Koşusu Yakın
Binance'e Göre Bitcoin'de Boğa Koşusu Yakın

Binance’e Göre Bitcoin’de Boğa Koşusu Yakın

Geçtiğimiz günlerde yeni bir raporla karşımıza çıkan Binance’e göre Bitcoin’de boğa koşusu yakın görünüyor. Yapılan tahminlere göre kripto para liderinin önümüzdeki dönemde çok daha yükseleceğine dair işaretler bizleri karşılamakta.

Bundan sadece birkaç gün önce 15 dakike içerisinde %14 değer kaybına uğrayan Bitcoin bu hareketle yatırımcısını şaşırtmıştı. Yazının kaleme alındığı sıralarda 9.745 dolardan işlem görmekte olan Bitcoin’in bir sonraki hareketi merakla bekleniyor. Bazı Bloomberg uzmanlarına göre Bitcoin’in orta vadede yükseleceği 20 bin dolar seviyelerine kadar dayanacağı işaret edilmekte. Elbette özellikle şu süreçte Bitcoin’de tahmin yapmak zor olsa da yatırımcıların tekrardan yönelmeye başlamasıyla birlikte kripto paraların yükselişe geçeceği düşünülüyor.

Binance Futures’ın Mayıs ayı verilerinin paylaşılmasıyla birlikte açık pozisyonların 31 Mayıs tarihinde 500 milyon doları aşmış olduğunu gördük. Bu durumun da piyasalarda ciddi bir hareketliliğin başlangıcı ve hatta kanıtı olduğunu söyleyebiliriz. Binance Futures’de bulunan açık pozisyon sayısı artmaya devam ederken platformda günlük işlem hacminin küçüldüğü görülüyor. Ancak borsaya göre bu durum bile Bitcoin’in yükselmesinin önünde bir engel teşkil etmeyecek. Sadece kullanıcıların eskisi kadar yoğun işlem yapmadığını belirten Binance, ilerleyen günlerde bunun da ortadan kalkabileceğini düşünüyor.

Bir türlü 10.000 dolar seviyesini aşamayan Bitcoin halen 9.500 desteğini arkasına alıp üst direnci test etmeye devam ediyor. Bitcoin için psikolojik bir sınır haline gelen 10.000 dolar seviyesinin aşıldığında çok daha iyi bir piyasa bizleri bekleyecektir. Halen yatırımcının güvenini tam anlamda kazanamayan Bitcoin’de boğa koşusu için öncelikli durum 10.000 dolar seviyesinin aşılması. Bu durum bariz ortada, ancak bunun için de insanların Bitcoin’e güvenmeleri gerekiyor. Birkaç gün önce gece saatlerinde yaşanan %14 oranındaki büyük düşüş birçok yatırımcıyı korkutmuştu. Bunun ardından hemen toparlamayı başaran Bitcoin’de dalgalanmaların boyutu büyüdüğü için yatırımcılar temkinli yaklaşmayı tercih ediyorlar.

Discovery Science Kanalı Kripto Paralar Hakkında Belgesel Yayınlayacak

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

bitcoin yukselis tarihi

Bitcoin ve Ethereum İçin Bu Seviyelere Dikkat! 29 Kasım Analiz

Bitcoin ve Ethereum 29 Kasım analiz: Yatırımcı duyarlılığı belirsizliğini koruyor ve pazar liderlerini sıkı bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.