Ana Sayfa / Analizler / Binance’ın Çinli Kullanıcılar İçin Aldığı Kararla Bitcoin Düşüşte
Bybit
Binance'ın Çinli Kullanıcılar İçin Aldığı Kararla Bitcoin Düşüşte
Binance'ın Çinli Kullanıcılar İçin Aldığı Kararla Bitcoin Düşüşte

Binance’ın Çinli Kullanıcılar İçin Aldığı Kararla Bitcoin Düşüşte

Hacim bakımından dünyanın en büyük borsası olan Binance bugün Çinli kullanıcılar için kötü bir haberi duyurdu. Çinli yatırımcılara artık hizmet vermeyeceğini duyuran Binance tarafından alınan kararla Bitcoin düşüşe geçmiş durumda.

Bitcoin Düşüşe Geçti!

Bitcoin 13 Ekim Analiz
Bitcoin 13 Ekim Analiz

Binance tarafından alınan karar Çinli kullanıcıların satış baskısı yaratmasına sebebiyet verdi. Bununla birlikte gün içerisinde 57.000 dolardan 55.000 seviyelerine doğru bir gerileme yaşanmış durumda. Düşüşe geçen kripto para liderinin aksine Binance Coin uçuşa geçmiş durumda.

Her ne kadar kripto para lideri Bitcoin’de düşüş görülse de altcoin piyasaları tekrardan hareketlendi. Yatırımcısına son 24 saatlik süreçte iyi bir kazanç sunan altcoinler yeni bir ralli içerisinde de denilebilir. Binance tarafından alınan bu kararla birlikte yaşanan senaryo artık Çin’in kripto para savaşını ABD’ye karşı kaybettiğini gösteriyor. Bu yarıştan bir nevi kendisi ayrılan Çin’in aksine ABD’li yatırımcıların sektöre akını devam etmekte. Özellikle kurumsal alımların hacmi ve sürekliliği düşünülürse bu ay içerisinde yeni koşular görülmesi muhtemel olacaktır.

ABD Bitcoin Madenciliğinde Liderliği Çin’den Aldı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Yüz Milyonlarca Dolarlık Bitcoin (BTC) Hareketleri Dikkatleri Üzerine Topladı

Dev Bitcoin (BTC) Transferleri Dikkatleri Üzerine Topladı

Büyük kripto para transferlerini duyuran Whale Alert tarafından bugün ilginç Bitcoin transferleri dikkatleri üzerine toplamış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.