Ana Sayfa / Haberler / Bir Bekçi Bitcoin Alma Vaadiyle Kandırıp 345 Bin Lirayla Kayıplara Karıştı
Bir Bekçi Bitcoin Alma Vaadiyle Kandırıp 360 Bin Dolarla Kayıplara Karıştı
Bir Bekçi Bitcoin Alma Vaadiyle Kandırıp 360 Bin Dolarla Kayıplara Karıştı

Bir Bekçi Bitcoin Alma Vaadiyle Kandırıp 345 Bin Lirayla Kayıplara Karıştı

İstanbul’da gece bekçiliği görevi yapan O.G isimli şahıs arkadaşlarından Bitcoin alma vaadiyle 345 bin lira aldıktan sonra kayıplara karıştı. Şahsın arkadaşlarına yüksek kazanç vaat ettiği ve yüksek miktarlarda geri ödeme yapacağını söylediği biliniyor. Yine bekçi olan arkadaşlarından yüksek miktarlarda para toplayan O.G, paraları aldıktan sonra bir daha görülmedi.

“Bitcoin alacağım, sizi zengin edeceğim”  ve annesinin ameliyat masrafları gerekçelerini ileri süren şahıs birçok kişiyi dolandırdı. Birçok kişiden yüksek miktarlarda para topladıktan sonra işinden istifa eden O.G isimli şahsa şu anda ulaşılamıyor. Şahsın mesai arkadaşları ve diğer borç aldığı kişiler de dolandırıldıklarını anlayınca toplu bir şekilde şikayetçi olma kararı aldılar. Maltepe’ye bağlı Gülsuyu Mahallesi’nde bekçi görevi yapan O.G.’nin T.Y.‘den 150 bin, R.I.’dan 96 bin, Ö.F.S.’den 35 bin, C.O.’dan 30 bin, E.A.’dan 30 bin ve H.K.’den 5 bin 500 TL borç aldığı açıklandı.

Birçok mesai arkadaşını ve tanıdığını dolandıran O.G’den 9 Mayıs tarihinde şikayetçi olan mağdurlar şahsın peşine düşmüş durumda. Tanıdıklarını dolandırdıktan sonra şahsın 11 Mayıs tarihinde bekçilik görevinden istifa ettiği de belirtildi. Ayrıca şahsın bu borçları birkaç ay içerisinde topladığı ve sürekli olarak ileri bir tarihte ödeme bahanesiyle ertelediği duyuruldu.

Bitcoin’deki yükselişleri ve hareketliliği göz boyamak amacıyla bu konuda bilgisiz olan kişileri dolandırmak için kullanan O.G ülkemizde bu bahaneyle dolandırıcılık yapan ilk kişi değil. Her yıl onlarca kişinin bu şekilde yüksek tutarlarda geri ödeme vaatleriyle kandırıldığı biliniyor. Ülkemizde Bitcoin henüz tanınmayan bir konu olduğu için insanlar büyük yanlışlara düşebiliyorlar. Özellikle de yüksek geri kazanç vaatleriyle kandırılan kişilerin sayısı bir hayli fazla.

Kripto Para Piyasaları Sessizliğini Koruyor | Düşüş Kapıda Mı?

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketlenmesi Heyecan Uyandırdı

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketi Heyecan Uyandırdı

Gece saatlerinde gerçekleşen ve 10.660 Bitcoin’i içeren transfer kripto para dünyasında heyecan uyandırdı. Whale Alert …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.