“Bitcoin 1 Mart’a kadar 14.928 $ ‘a Yıl Sonunda 43.472 $ ‘a Yükselecek”

Advertisements

13 uzmandan oluşan bir grup, Bitcoin’in bu yıl kripto para birimleri arasında en iyi yükseliş gösteren kripto paralardan ikincisi olacağını ve 1 Mart’a kadar 14.928 $ ‘a kadar yükselebileceğini ve yıl sonunda 43.472 $’ a ulaşabileceğini açıkladı. Uzmanların tahminleri doğru çıkması halinde Bitcoin 2 hafta sonra 15 bin dolara dayanacak ve aynı zamanda yıl sonunda şu anki fiyatının (9.200 dolar) 4 katı değer kazanacak.

Fiyat karşılaştırması web sitesi Finder.com, bu tahmini yapmak için finansal teknoloji girişimcileri, Bitcoin yatırımcıları ve finansal analistler de dahil olmak üzere 13 kripto uzmanı konseyi topladı.

Grup, Ethereum’un bu yıl neredeyse %200 artarak büyük bir yükseliş yaşayacağını iddia ediyor.

Ripple içinse Şubat ayı sonuna kadar %8 oranında düşüş beklense de, yıl sonunda yaklaşık %10 gibi hafif bir büyüme göstereceği tahmin edilmiş.

biotcoin-tahminleri
İşte 2018 için tüm tahminler

Tahminde bulunan uzman grubuna göre en büyük yükselişi, %1.600’lük bir artışla Cardano’nun yapması bekleniyor. Bu gelişmekte olan dünyada veya bankacılık sistemlerinin pahalı olduğu herhangi bir yerde kullanılmak üzere tasarlanmış yeni bir sanal paradır.

Bununla birlikte, şaka para birimi olan Dogecoin’in yükselişinin devam edeceğini umut eden herkes hayal kırıklığına uğradı. Analistler, 2018 sonuna kadar yaklaşık %5 oranında düşeceğini açıkladı.

Analistlerin hazırladığı bu rapora göre, 2018 yılı kripto para yatırımcıları açısından oldukça kazançlı bir yıl olacağa benziyor. Tahminlerinin tutması dileğiyle.

NOT: Buradaki tahminler yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.