Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin 10.000 Dolara Doğru Koşuyor
Bitcoin 10.000 Dolara Doğru Koşuyor
Bitcoin 10.000 Dolara Doğru Koşuyor

Bitcoin 10.000 Dolara Doğru Koşuyor

Advertisements

Sağlam bir yükseliş trendi yakaladığı düşünülen Bitcoin, 10.000 dolara doğru koşuyor. Bu yükselişin ardından bazı kripto para YouTuber’ları tarafından 100.000 dolar iddiaları ortaya atıldı.

BTC piyasalarda birkaç haftalık çıkışların ardından bu tarz haberlerin ortaya atılmasına alışıldığını söyleyebiliriz. Ancak iki isim bu iddiasının arkasında olduklarını vurguluyorlar. 31 Ocak tarihli bir programda konuşan YouTube yayıncıları The Moon (Carl Runefelt) ve DataDash (Nicholas Merten) yaptıkları açıklamalarda Bitcoin’in “bir süredir” boğa piyasası içinde olduğunu belirttiler.

Sektörde tanınan ünlü içerik üreticisi DataDash tarafından yapılan açıklamalara göre, bahsi geçen boğa sezonu güçlü bir biçimde ilerliyor. Bu süre zarfında, BTC/USD yüzde 30’un üzerinde kazanç elde etti. Bitcoin 2020’de, Tesla hisse senedinin hemen ardından en iyi ikinci büyük yatırım fırsatı olarak açıklandı.

YouTuber DataDash, “20.000 dolara ulaşana kadar, önceki dönemlerde gördüğümüz parabolik yükselişi görmeyeceğiz. 2017’de 1.000 dolardan 20.000 dolara çıktığımız gibi olmayacak” dedi ve şu şekilde belirtti:

“Kripto paralar için boğa piyasası olarak tanımladığım şeyi şu an yaşıyoruz, ancak daha yüksek ticaret söz konusu… Haliyle daha yüksek yükseklere ve daha yüksek alçaklara ulaşıyoruz. Bunların hepsi olumlu işaretler.”

Nicholas Merten’e göre BTC boğa piyasasının hedefi 80.000 ile 100.000 dolar arasında. The Moon kanalının sahibi Carl Runefelt ise bir daha 6.000 dolar seviyelerine düşülmeyeceğini belirtiyor. Kısaca Runefelt, piyasa katılımcılarına 9.500 doların şimdilik ana direnç noktası olduğunu söyledi ve ekledi:

“…Aylık zaman diliminde, Bitcoin 6.000 doların üzerine çıktığı günden beri boğa piyasasındayız.”

Şu anda içinde bulunduğumuz seviyelerin önemle izlenmesi gerektiğini belirten Runefelt, boğa piyasası için umutlu konuşuyor. Sektörde hatırı sayılır konumda olan yatırımcılar da Bitcoin piyasalarında bir çıkış beklentisi içerisinde. Bunun ne zaman yaşanacağı ise henüz tam anlamıyla tahmin edilemiyor.

Bittrex Borsası Kripto Paraları 300 Milyon Dolarlık Sigorta İle Koruyor

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bitcoin Tekrardan 7.000 Doların Üstünde

Advertisements Uzun bir süredir sessizliğini koruyan Bitcoin tekrardan 7.000 doların üstüne çıkmayı başardı. Son birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.