Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin 100 bin Dolar Olacak Mı ? Peki Ya Ethereum ?

Bitcoin 100 bin Dolar Olacak Mı ? Peki Ya Ethereum ?

Bitcoin 100 bin Dolar Olacak

Son günlerde bitcoin ile ilgili gelen pek çok olumlu haber ethereum’a da epey iyi yansıdı. Kripto para borsasının en çok işlem gören en çok işlem hacmi olan kripto para birimi Bitcoin ise, pazar lideri olmasına rağmen, ethereum’un yanına bile yaklaşamıyor. Analistlerin bu durumda en büyük merakı ise, Ethereum mu ? yoksa Bitcoin mi patlayacak ? Bitcoin 100 bin dolar Ethereum 2 bin dolar olacak mı ?

Şuanda 10 bin dolardan fiyatlanan bitcoin uzman analist Graeme Moore’ye göre, bitcoin 100 bin dolar hedefine ulaşmadan önce 2 bin doları test edecek. Bu fiyatlardan sonra ise bitcoin’de 100 bin dolar seviyeleri rahatlıkla görülebilir. Yine uzman analistlere göre bitcoin birkaç yıl içerisinde 100 bin dolar barajını geçecek. Bu fikre tüm analistler katılmış olsa da, 2 bin dolar seviyelerini test edip edemeyeceği ise meçhul.

Diğer yandan, ETH ise, 2018 yılının başlarında 200’lü seviyelere inmeden önce 1432 dolara kadar yükseliği belirtiliyor. Bu hedefi test ettikten sonra sert bir şekilde 200 dolar seviyelerini görmüştü. Ethereum şimdilik 23 milyar dolar piyasa değerine sahip, günlük işlem hacmi (alım-satım değeri) 10 milyar dolar civarında. Şimdilik 200 dolar bandında fiyatlanan ethereum 2 bin dolar seviyelerini görmesi mümkün olabilir.

İlginizi Çekebilir : Kripto Para Yatırımı Riskli Mi 

Ethereum mu daha önce Bitcoin Mi ?

Şimdilik 200-250 milyar dolar piyasa değerine sahip olan bitcoin’in, kısa sürede 2 trilyon dolara yükselmesi pek mümkün görünmüyor. Uzmanlar Bitcoin’in 2 trilyon dolara yükselmesinin 5 seneyi geçebileceğini söylüyor. Öte yandan Ethereum ise sadece 25 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip, Ethereum’un 2 bin dolar bandına taşınabilmesi için 200-225 milyar dolar arası alım gerekirken, bitcoin’de bu rakam yaklaşık olarak 1,8 trilyon dolar. 1,8 Trilyon dolarlık alımın kısa sürede gerçekleşmesi pek mümkün görünmüyor. Bu bağlamda Eth’nin 2000 dolar bandını görebilmesi Bitcoin’in 100 bin dolar banını görmesinden çok daha kısa sürecek.

Hakkında Çağatay Şahin Atbaş

Farklı Makaleler

Bitcoin'de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

Bitcoin’de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

Bundan tam 12 gün öncesinde gerçekleşen blok ödülü yarılanmasının ardından yatırımcılar tarafından bir sonraki hamle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.