Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin 11 Bin Doları Geçti
bitcoin-yukseldi

Bitcoin 11 Bin Doları Geçti

Bitcoin fiyatı, bugün öğleden sonra 11.000 doları geride bıraktı. Geçtiğimiz Kasım ayından Şubat ayına kadar geçen sürede değerinin yarısından fazlasını kaybeden Bitcoin geçen hafta çok güçlü bir düzeltme yaptı.

Online Hisse Senedi, Döviz Kurları, İndeksler ve Emtialar sosyal ticaret platformu eToro’nun kıdemli pazar analisti Mati Greenspan, “Bu toparlanma başlıca olarak Japonya tarafından yönetiliyor ve yürütülüyor” dedi.

Bitcoin fiyatı, Pazartesi öğleden sonra 11.000 $ ‘ın üzerine çıktı. BTC önceki kapanışa oranla yaklaşık %7 artışla şu an 11.115 dolardan işlem görmekte.

Başkanlık Günü’nü kutlayan Amerikalılarla birlikte, ticaret her zamankinden daha sessizdi ancak yatırımcıların dip seviyelerden sıçramaya devam etmeleri nedeniyle kripto para birimlerini satın almayı bırakmadı.

Bitcoin, Kasım ayındaki değerinin (20 bin dolar) yarısından fazlasını Şubat ayının başlarına doğru kaybetti ancak 13 Şubat’ta yaklaşık 8,000 $ seviyesinden yükselişe başlayarak Pazartesi günü 11,000 doları aştı ve hafta boyunca güçlü bir toparlanma gerçekleştirdi.

Ticaret platformu eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan, “Bu iyileşme öncelikle Japonya tarafından yönetiliyor ve yürütülüyor” dedi. “Güneşin doğduğu ülke Japonya’daki yatırımcılar aptal değiller, fiyatların en üst seviyeye çıktığı anda düşmesine izin verdiler ve şimdi dipten ucuz fiyata kripto para birimleri satın alıyorlar.

Kripto para pazarı, Avrupa’nın her yerinden gelen olumlu gelişmeleri de kutluyor. Avrupa bankaları, Bitcoin ve Blockchain ilgili her şeye karşı çıktılar ve sert davrandılar. Ancak hafta sonu İsviçre hükümeti, ICO’ların nasıl işleneceği konusunda net ve çığır açıcı bazı düzenlemeler yaptı.

Polonya Merkez Bankası, Bitcoin’i Karalama Kampanyası İçin 27 Bin Dolar Harcadı

Polonya merkez bankasının kripto para birimlerini karalaması için YouTube yıldızlarına para ödediği ortaya çıktı.

Polonya Merkez Bankası’nın (NBP), Finansal Gözetim Otoritesi (KNF) ile işbirliği yaparak, kripto para birimlerini çevrimiçi sitelerde kötüleme kampanyası kapsamında Youtube’da yaklaşık 900 bin abonesi olan Polonyalı Youtuber Marcin Dubiel’e, 90 bin zloti (27 bin dolar) ödediği ortaya çıktı.

Dubiel’in aldığı para karşılığı “I LOST ALL MONEY?! (Bütün paramı kaybettim)” adında hazırladığı ve kripto para birimlerine yatırım yaparak bütün parasını kaybettiğini anlatan video, yaklaşık 510 bin kişi tarafından izlendi.

 

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Acil Durum: Bitcoin Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Acil Durum: Bitcoin’in Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Acil durum etiketiyle paylaşılan habere göre Bitcoin’in çöküşü borsalarla birlikte tetiklenebilir. Ulusal Alerji ve Bulaşıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.