Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin 12.000 Doları Geçince Binance Çöktü
Bybit
Bitcoin 12.000 Doları Geçince Binance Çöktü
Bitcoin 12.000 Doları Geçince Binance Çöktü

Bitcoin 12.000 Doları Geçince Binance Çöktü

Kripto para lideri Bitcoin, yaptığı atılımla birlikte 12.000 dolar seviyesini geçti ve bu olay karşısında Binance borsası çöküş yaşadı. Dünya genelinde en çok kullanılan kripto para borsalarından birisi olan Binance ise olayın yüksek erişim isteklerinden dolayı yaşandığını belirtmekle yetindi.

Kullanıcı sayısı açısından dünya genelinde ilk sıralarda bulunan kripto para borsası Binance’nin kullanıcıları sosyal medya üzerinden çöküşe ilişkin paylaşımlarda bulundu. Bitcoin’in her önemli yükselişinde bu tarz sorunlar yaşadığını belirten kullanıcılar durumdan oldukça şikayetçiler. Hatta bazıları daha yüksek kazançlı bir şekilde elinden çıkarma fırsatını da kaçırdıklarını ilettiler. Durum bu olunca da borsaya olan tepkilerin katlandığını söyleyebiliriz.

Bitcoin Sıçramalara Devam Ediyor!

Kripto para lideri son birkaç gün yaptığı sıçramalarla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Yazının kaleme alındığı sıralarda 12.375 dolardan işlem gören Bitcoin, 12.000 seviyesinde güçlü bir destek oluşturmak için çabalamakta. Boğaların atılımları ile birlikte desteği arkasına alan lider kripto para birimi son 24 saatte %3’e yakın bir değer kazanmış durumda. Son zamanlarda yatırımcılarını memnun eden BTC’nin eski gücüne kavuşacağına da artık daha kesin bakıldığını söyleyebiliriz.

Bitcoin’de son birkaç gündür yaşanan yükselişlerle birlikte altcoin dünyası da hızlanmaya devam ediyor. Ocean Protocol (OCEAN) başta olmak üzere hacim açısından ilk 100’de yer alan birçok altcoin değer kazanmış durumda.  Popüler altcoin birimlerinden olan XRP ve Litecoin de bugün yatırımcısına kazandırmayı başardı diyebiliriz. XRP %7,4 büyüme yaşarken Litecoin ise yatırımcısına 7,55 kazanç sağlamış durumda. Durum buyken kurumsal yatırımcılar da kripto paralara daha çok ısınmaya başlamış görünüyorlar. Özellikle de Avrupalı şirketlerin bu konuya olan ilgisi bir hayli fazla. Corona virüsünden dolayı değer kaybeden ulusal paralardan dolayı yaşanacak olası bir enflasyondan korunmak için de kripto paraların tercih edildiğini söyleyebiliriz. Kripto paralar için önemli bir fırsat olan bu olayların ardından piyasalarda yaşanacak gelişmeleri sizlerle birlikte yakından takip ediyor olacağız.

BitMEX Kullanıcılarına KYC İçin 6 Ay Süre Tanındı

https://coinmarketcap.com/tr/

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Başarılı Analist Bitcoin'in Düşebileceği Seviyeyi Duyurdu

Başarılı Analist Bitcoin’in Düşebileceği Seviyeyi Duyurdu

Başarılı analist kripto para lideri Bitcoin’in düşebileceği seviyeyi duyurdu. Takipçileri ile BTC’nin bu piyasada hangi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.