Binance %20 İndirim
Bitcoin 12 Saatte %10 Değer Kaybederek 50.000 Doların Altına İndi
Bitcoin 12 Saatte %10 Değer Kaybederek 50.000 Doların Altına İndi

Bitcoin 12 Saatte %10 Değer Kaybederek 50.000 Doların Altına İndi

Bitcoin hızlı bir düşüşle 50.000 Doların altına indi. Bu sonuçla bugüne kadar kazandığı en yüksek değerden %23 oranında aşağıya inmiş oldu.

12 saatlik kısa bir zaman diliminde %10 oranındaki düşüş piyasa dengelerini önemli şekilde etkiledi.17 Nisan 2021 tarihinde 60.000 Dolar aralığı denendi ancak bu değer korunamadı. 55.000 Dolara indikten sonra birkaç gün buralarda oyalanan bitcoin bu aralığı da koruyamadı.

Bitcoindeki Düşüş Hakkında Uzman Değerlendirmeleri

Cointelegraph dünkü değerlendirmelerinde piyasalardaki kar elde etme çabasının bir zirveye işaret edebileceğini bildirmişti. JP Morgan analistleri de BTC’nin yeniden 60.000 Dolar seviyesini görmemesi halinde düşüşün artık süreklilik kazanacağı konusunda uyarılarda bulundu.

Analistler İkiye Ayrıldı. Bitcoin Düşecek mi Yoksa Yükselecek mi?

Bitcoin için 50.000 Dolarlık seviye psikolojik bir aralık olarak kabul ediliyor. Bu seviyenin altındaki hareketler Twitterda da karışık tepkiler ortaya koydu. Messari araştırmacısı Mira Christanto ise yaptığı değerlendirmede bitcoinin tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece %23 altına indiğini belirtti. 2017’deki düşüşlere göre bu oran oldukça az. O dönemde ortalama %35 kayıp yaşanmıştı.

Altın Fiyatları Etkili Olabilir

Öte yandan daha önce isabetli değerlendirmeler yapan şüpheci Peter Schiiff, bitcoin savunucusu Anthony Pompliano ile eğlenerek piyasalar hakkında bir başka yorum yaptı. Pompliano açıklamasında şunlara yer verdi: “Bitcoin geçtiğimiz yıl %600 oranında artış gösterdi. Buna karşılık altın sadece %3 arttı. Tweet atmadan önce altının enflasyonu yenmesini beklemek gerek.”

Schiff’in bu sözlerine de bir twitter kullanıcısı şöyle cevap verdi: “Ethereumda da düşüş yaşanıyor ve son 24 saatte yaklaşık %8 oranında düşüş gerçekleşti. Ethereum bu düşüşe rağmen BTC’den iyi performans gösteriyor. 22 Nisanda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.600 Doların üstüne çıktı.”

ETH / BTC işlemlerini Ağustos 2018’den bu yana en güçlü seviyesinde gördü. Ether, son yedi günde% 11 düştü, Bitcoin ise aynı dönemde% 21 düştü.

 

Hakkında demir

Farklı Makaleler

Bitcoin Gözünü Bu Seviyeye Dikmiş Durumda! 7 Temmuz BTC Analiz

Bu Seviyelerden Bitcoin Alınır mı? 13 Kasım BTC Analiz

Bitcoin fiyatı arka arkaya üç gün düşerek %6,5 değer kaybetti. Devam eden satışlarla fiyatlar %3,8 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.