Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin 6.700 Dolar Sınırını Zorluyor
Bitcoin 6.700 Dolar Sınırını Zorluyor
Bitcoin 6.700 Dolar Sınırını Zorluyor

Bitcoin 6.700 Dolar Sınırını Zorluyor

Amerika’daki borsaların kapanış saati ile birlikte yükselişe geçen Bitcoin, 6.700 dolar sınırını zorladı. Kısa süreliğine bu sınırı geçmeyi başaran BTC, tekrardan bu direnci kırmak istiyor.

31 Mart günü 6.500 dolara ulaşan Bitcoin, Nisan ayının ilk günlerinde tekrardan düşüşe geçmişti. Klasik borsalarda olduğu gibi kripto para borsalarında da etki gösteren virüs darbesi nedeniyle bir süre daha bu seviyelerin aşılması beklenmiyor.

ABD geleneksel borsalarındaki düşüşün ise ülke içerisinde corona virüsü tespit edilen kişi sayısının 200.000’i geçmesi ile bağlantılı olduğu düşünülüyor. Yakın bir zamanda Beyaz Saray tarafından önümüzdeki 3 hafta için kritik bir tablo çizilmesi ile birlikte bu düşüşün devam edeceği öngörülmekte. Beyaz Saray tarafından 3 hafta için sadece ABD genelinde ölecek kişi sayısı 240.000 kadar olabileceği tahmin ediliyor. Bu yüzden de insanlar artık yatırım yapmak yerine yatırımlarını bir an önce nakde çevirmek için çalışmaktalar. Corona virüsü pandemisi olarak adlandırılan bu krizin sürdüğü süreçte borsalarda düşüş olası görülüyor. Dünya genelinde ekonomik dengelerin bozulmaması için bir an önce bu krizin atlatılması umut edilmekte.

Yazının kaleme alındığı sıralarda 6.657 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin klasik borsalardaki düşüşün aksi bir hareket göstermeye devam ediyor. Kripto paraların asıl amacının da bu olduğunu açıklayan analistler virüs sürecinde kripto para piyasalarında bir yükseliş öngörmekte. Bunun için ise insanların tekrardan yatırıma gözlerini dikmeleri gerekiyor. Ancak virüsün etkisini arttırması ile birlikte özellikle ABD’den şuan için bir yatırım akımı beklenmiyor. Onun yerine virüsü hafif olarak ilerleten veya başından atlatmaya başlayan ülkelerden bir katkı görebiliriz.

Bitcoin için bu günlük hacim profili 6.900 doların üzerinde görülüyor. Gün içerisinde tekrardan yükselişe geçmesi beklenen BTC, son 24 saat içerisinde yüzde 5’i aşan bir artış göstermişti.

Bitcoin Aracılığıyla Sahte Corona Virüs Aşısı Satan Site Kapatıldı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketlenmesi Heyecan Uyandırdı

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketi Heyecan Uyandırdı

Gece saatlerinde gerçekleşen ve 10.660 Bitcoin’i içeren transfer kripto para dünyasında heyecan uyandırdı. Whale Alert …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.