Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin 9.000 Dolara Doğru Tekrardan Yükseliyor
Bitcoin 9.000 Dolara Doğru Tekrardan Yükseliyor
Bitcoin 9.000 Dolara Doğru Tekrardan Yükseliyor

Bitcoin 9.000 Dolara Doğru Tekrardan Yükseliyor

Kripto para lideri konumunda olan Bitcoin, tekrardan 9.000 dolara doğru yükseliyor. Geçtiğimiz gece 9.200 dolara kadar çıkan BTC, sonrasında tekrardan 8.650 dolar seviyelerine kadar çekildi. Konu ile ilgili yorumlarda bulunan çeşitli analistlere göre Bitcoin, kısa süre içerisinde tekrardan 9.000 seviyelerinin üstüne çıkacak. Burada önemli etmenin ise tutunma noktaları olduğu belirtiliyor. Birçok uzmana göre 9.200 dolar seviyesinin aşılması durumunda daha büyük bir çıkış görebiliriz.

Twitter üzerinden yorumlarını paylaşan bazı kişiler olayın öncesinden bu çıkışı tahmin etmişlerdi. Ancak daha sonrasında tekrardan eski seviyelere dönüleceği tahmin edilemiyordu. Yeni yıla hızlı ve güzel bir başlangıç yapan Bitcoin, çıkışlarıyla birlikte birçok zaman diğer kripto paraları da etkiliyor. Bitcoin piyasalarında artış göründüğünde altcoin birimlerinin de çıkışa geçtiğini görmemiz mümkün.

Her geçen yıl dünya genelinde daha fazla insana ulaşmayı başaran kripto paralar, özellikle güvenlik ve hız konusunda bankaların canını sıkıyor. Uluslararası para transferlerinde büyük bir kolaylık olarak görülen kripto paraların kullanım oranı giderek artmakta. Özellikle stablecoin olarak adlandırılan ve dalgalanmalara karşı fiyatı korunan birimler risksiz olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmeye başlandı.

Bitcoin için yaklaşan büyük dönüm noktası yakın zamanda gerçekleşecek olan yarılanma olayı olarak görülüyor. Birçok uzmana göre madencilik ödüllerinin de yarılanacağı bu işlemde piyasaların çıkışa geçmesi beklenmekte. Bazı madencilik firmalarını kötü etkileyen olay öncesinde yüzlerce kişi işten çıkartıldı. Özellikle kripto para madencilik devi Bitmain tarafından yapılan işten çıkarma olayı gündeme oturmuştu. Ünlü firma tarafından çalışanların yarısıyla yolların ayrılacağı duyuruldu.

Dalgalanma olaylarının yüksek ölçeklerle devam ettiği Bitcoin için ne olacağını tahmin etmek oldukça zor. Ancak birçok yorumcuya göre ay sonuna kadar bir düşüş beklenmiyor. Piyasaların bize neler göstereceğini hep birlikte göreceğiz.

BitPay Sayesinde Kripto Para İle Altın Almak Mümkün Oluyor

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin Fiyat Analizi : 26 Eylül 2020

Bitcoin Fiyat Analizi : 26 Eylül 2020. Twitter’da MoonCarl olarak bilinen Bitcoin (BTC) ve kripto para analisti, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.