Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin, Altın Yatırımcısının 1 Yılda Kazandığını 1 Günde Kazandırdı
Bitcoin, Altın Yatırımcısının 1 Yılda Kazandığını 1 Günde Kazandırdı
Bitcoin, Altın Yatırımcısının 1 Yılda Kazandığını 1 Günde Kazandırdı

Bitcoin, Altın Yatırımcısının 1 Yılda Kazandığını 1 Günde Kazandırdı

Bitcoin, altın yatırımcısının tam 1 yılda kazandığı tutarı sadece 1 günde kazandırmayı başardı. Birkaç gün önce yaşadığı inanılmaz yükselişle yatırımcısını memnun etmeyi başaran BTC, bu yükselişle ilgi çekici bir rekora da imza atmayı başarmış oldu. Alınan verilere göre 1 Ocak tarihinden itibaren Bitcoin yatırımcısı %27 kar etti. Son zamanlarda popüler bir yatırım aracı olan altını bu şekilde geçmeyi başaran Bitcoin’in başarı hikayesi tam gaz devam ediyor.

30 Nisan tarihinde kısa süre de olsa 9.500 dolara kadar tırmanan Bitcoin (BTC), bu yükselişiyle güçlü rakibi altını geride bırakmayı başardı. Hali hazırda iyi bir durumda olan Bitcoin yıllık getirisi rakibi altını solladı. Bu zamana kadar altının en iyi yatırım aracı olduğunu düşünen yatırımcıların dahil bu olay karşısında şaşkınlığa uğradığını söylemek gerek.

Macro Varlıkların Yıllık Gelir Oranları

Tablodan daha net anlaşılabileceği üzere Bitcoin son 1 yılda %23,79 oranında değer kazanırken altın ise %12,02 seviyesinde kalmış durumda. Bu tablodan Bitcoin’in yatırımcısını altından daha memnun ettiğini söyleyebiliriz. Dijital altın tabiriyle günümüzde sağlam bir yer edinmeyi başaran BTC için bakış açılarının da değişmeye başladığını belirtmek gerek. Daha öncesinde sadece bir kara para aklama aracı olarak görülen BTC, şu anda birçok kişinin geçim kaynağı olmuş durumda. Sadece Bitcoin ve kripto para alım satımı yaparak insanlar evlerini geçindirebilir duruma geldiler. Her ne kadar diğer yatırım araçlarına göre daha fazla risk içerse de günün sonunda kripto para yatırımcısının yüzünün güldüğünü söyleyebiliriz. Daha önceki yıllarda Bitcoin’in izlediği seviyelere göz atarsak bu konuyu daha rahat anlamamız mümkün olacaktır.

Altın Savunucularına Soru Bombardımanı

Peter Schiff başta olmak üzere bazı ünlü altın yatırımcıları kripto para lideri Bitcoin’in günün sonunda 0 dolara kadar düşeceğini belirttiklerine dair haberler yayınlanmıştı. Ünlü isim Peter Schiff tarafından yapılan bu yoruma bir Twitter kullanıcısından gelen yorum ise şu şekilde oldu:

“13 Mart tarihinde neden yüzde 50 daha düşeceğini söylediniz. Oysaki yüzde 70 değerlendi. Lütfen bunu açıklayın.”

Kripto para piyasalarının hareketlenmeye başladığı şu günlerde yatırımcılar oldukça memnun olsa gerek. Sadece bir gecede %20’yi aşan değer kazancıyla yatırımcısını memnun eden Bitcoin’in ilerleyen dönemlerde izlediği yolu hep birlikte merakla bekliyoruz.

Etherum Kritik 200 Dolar Seviyesine Doğru Emin Adımlarla İlerliyor

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

TikTok Videosu Sayesinde Dogecoin %25 Değer Kazandı

TikTok Videosu Sayesinde Dogecoin %25 Değer Kazandı

Kripto para piyasasında bir meme coin olarak geçen ve oldukça komik bir gelişime sahip olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.