Ana Sayfa / Haberler / Bitcoin ATM Cihazını Çalmak İçin İçki Mağazasına Girdiler
Bybit
Bitcoin ATM Cihazını Çalmak İçin İçki Mağazasına Girdiler
Bitcoin ATM Cihazını Çalmak İçin İçki Mağazasına Girdiler

Bitcoin ATM Cihazını Çalmak İçin İçki Mağazasına Girdiler

Yeni çıkan bir haber kripto para ekosisteminde gündeme oturdu. Habere göre hırsızlar Bitcoin ATM cihazını çalmak için bir içki mağazasına girdiler. Silikon Vadisi’ndeki bir içki mağazasına beyaz bir kamyonetle giren hırsızlar kameralara yakalandı.

Bitcoin ATM’sini Çaldılar!

Scott Budman tarafından Twitter üzerinde paylaşılan videoda hırsızların yaptığı hareketler yer alıyor. Videoya baktığımızda ise hırsızların ATM’yi bir kanca yardımıyla yakalayarak mağazadan çekip çıkarttıklarını görüyoruz. Buna ek olarak Budman tarafından hırsızların nakit ATM’sini çalmak yerine Bitcoin cihazını çalmalarına da değinildi.

Yaşanan bu garip hırsızlık vakası insanları şaşırtmış durumda. Buna ek olarak bazı Bitcoin ATM cihazlarında nakit olmadan işlem yapıldığı biliniyor. Ancak videodaki ATM cihazının nakit desteği de olduğu belirtildi. Yine de hırsızlar cihaz içerisindeki belki de sadece birkaç yüz dolarlık nakit ile yetinmek durumunda kalacaklar. Yaşanan bu ilginç hırsızlık vakasıyla ilgili San Jose Eyalet Üniversitesi’nde işletme profesörü olan Caroline Chen tarafından şu şekilde bir açıklama geldi:

Dürüst olmak gerekirse, Bitcoin’in peşinden gidip onu çalmaya çalışsaydım, onun yerine hack yapardım. Çünkü o zaman yerel marketteki içinde 200 dolarlık gerçek nakit bulunan ATM yerine tek bir hamlede milyonlarca dolarlık Bitcoin çalabileceğimi biliyorum.”

Madencilerin İnatla HODL Yaptığı 2 Kripto Para Birimi

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

Bitcoin karşısında büyük bir avantaj kazanan Ethereum son 3 yılın zirvesini gördü. ETH/BTC işlem çifti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.