Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Balinaları Satışa Hazırlanıyor olabilir

Bitcoin Balinaları Satışa Hazırlanıyor olabilir

Advertisements

Bitcoin Balinaları Satışa Hazırlanıyor olabilir

Bitcoin (BTC) balinalarını takip eden bir zincir üstü analiz firması olan Whalemap’in verilerine göre 9.800 dolarlık destek zayıfladı. Whalemap’teki araştırmacılar, yüklü miktarda BTC’ye sahip olan bireysel yatırımcılar olan balinaların adreslerini takip ederek balina faaliyetlerini bildiriyor. Araştırmacılar şöyle açıklıyor:

“DÜN BAZI HODLER FAALİYETLERİ YAŞANDI. BALONLAR, BU HODLER COİN’LERİNİN NEREDEN GELDİĞİNİ GÖSTERİYOR. EN BÜYÜK BALONLAR; 9.800 DOLARDAN ALINAN KORONAVİRÜS ÖNCESİ ALANDAN GELİYOR. BİZE GÖRE BU, 9.800 DOLARDAKİ DESTEĞİMİZİN BİRAZ DAHA ZAYIFLADIĞI ANLAMINA GELİYOR.”

Son birkaç gün içinde 9.800 dolardaki balina kümesi büyüdü. Veriler, 9.800 dolardan satın alan balinaların BTC’lerini borsalara taşıdığını gösteriyor.

Bitcoin’in günlük fiyat tablosundaki başlıca balina kümeleri. Kaynak: Whalemap

“Bitcoin 10.000 doların altına düşerse kötü haberler gelebilir”

Cointelegraph haberine göre veriler, 9.800 dolardan satın alan bazı balinaların satmaya hazırlandığını gösterdiğinden, bu desteğin zayıfladığına dair argümanlar sunulabilir. Ancak zayıflayan desteğin BTC’nin 9.800 doların altına düşeceği anlamına gelip gelmeyeceği farklı bir konu. 9.800 dolar seviyesi öncekinden daha zayıf olsa da BTC’nin sonuç olarak bu seviyenin altına düşeceği anlamına gelmiyor.

Cointelegraph yazarı Joseph Young’a göre diğer balinalar BTC’yi 9.800 dolarlık destek seviyesine çekerse kısa vadeli bir düşüş senaryosu ortaya çıkabilir. Ancak o zaman, zayıf destek BTC’nin yakın vadede gerilemesini artırabilir. Bitcoin yakın gelecekte 10.000 doların altına düşmezse, destek seviyesinin alakası kalmaz gibi görünüyor.

Balinalar paralarını cüzdanlarından çıkartıp hareket ettirdiğinde, Balina Haritası grafiğinde kırmızı balonlar büyüyor. Araştırmacılar bu durumu şöyle açıklıyor:

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Bitcoin’in Artan Hash Gücü Yeterli Değil

Advertisements Bitcoin’in Artan Hash Gücü Yeterli Değil Bitcoin’in hash gücü son zamanlarda yeni bir ATH’ye ulaştı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.