Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin Balinalarının Sayısı Artışta | Peki Bu Durum Neye İşaret?
Bitcoin Balinalarının Sayısı Artışta Bu Neye İşaret
Bitcoin Balinalarının Sayısı Artışta Bu Neye İşaret

Bitcoin Balinalarının Sayısı Artışta | Peki Bu Durum Neye İşaret?

Uzun bir süredir yatırımcısına beklenen kazancı sunamayan kripto para lideri Bitcoin balinalarının sayısı artışta. Birçok kişinin düşüşe rağmen bu duruma inanmakta güçlük çektiğini belirtmek gerek. Glassnode tarafından hazırlanan bir raporda ortaya çıkan bu gerçek Bitcoin’in çıkışıyla birlikte daha da hızlanabilir. Verilere göre Bitcoin balinalarının sayısında %38 artış görülüyor. Bu durumu biraz açarsak cüzdanında en az 1 milyon dolarlık Bitcoin bulunduran kişi sayısının 18.000’i aştığını söyleyebiliriz.

Yazının hazırlandığı saatlerde 11.201 dolardan işlem görmekte olan kripto para lideri Bitcoin’in grafiklerine baktığımızda son 24 saatte neredeyse %1’lik bir artış olduğunu gözlemliyoruz. Kendisine bu noktada güçlü bir destek oluşturmaya çalışan Bitcoin’in sıradaki hedefi 11.500 olarak belirlenmiş durumda. Bu seviyede yeterli desteğin toplanması durumunda da kripto para lideri için güzel günlerin görünebileceğini belirtmek mümkün. Ancak bu noktada yatay bir ilerleyiş bundan sadece bir ayki duruma da itebilir.

Bitcoin’de yatırımcıların memnun olamadığı geçtiğimiz haftalarda kendini öne çıkaran altcoinler ise şu anda sessizliğini korumaya devam ediyor. Elbette bazı istisnaların da bulunduğunu hatırlatmak gerek. Bunlara birkaç örnek olarak ise Chainlink (LINK) ve Cardano (ADA) gösterilebilir. Chainlink son 24 saatte %12 oranında değer kazanarak yeni rekorlara doğru koşarken Cardano ise onu %5.69’luk yükselişi ile takip ediyor.

Kendisine anlaşmalı yeni şirketler bulan Chainlink (LINK) bu sayede değerini önemli ölçüde arttırmaya devam ederken, ekipten gelen açıklamalara göre bu durum daha da artarak devam edebilir. Kendilerine güvenen yazılım ekibi ve baş yöneticiler Chainlink’in merkeziyetsiz sistemler arasında 1. sırada olacağından emin konuşmakta.

Twitch, Kripto Para İle Yapılan Ödemelerde %10 İndirim Fırsatı Sunuyor

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in güvenliğin anahtarlarını elinde tuttuğunu söyledi

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in güvenliğin anahtarlarını elinde tuttuğunu söyledi İnsan Hakları Vakfı veya İHF’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.