Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Balinası 45 Milyon Dolarlık Kripto Para Varlığını Çaldırdı
Bitcoin Balinasından 45 Milyon Dolarlık Kripto Para Çalındı
Bitcoin Balinasından 45 Milyon Dolarlık Kripto Para Çalındı

Bitcoin Balinası 45 Milyon Dolarlık Kripto Para Varlığını Çaldırdı

Advertisements

Çinli bir Bitcoin balinası, toplamda 45 milyon dolar değerinde kripto parasını hackerlara kaptırdığını duyurdu. Kripto para yatırımcısından 30 milyon dolar değerinde Bitcoin Cash ve 15 milyon dolar değerinde Bitcoin çalındığı belirtiliyor.

Dovey Wan tarafından aktarılan bilgilere göre sim korumasını geçen hackerlar kolayca kripto paraları alıp kaçmayı başarmış. Şimdi de kripto paraların farklı cüzdanlara paylaştırıldığı belirtiliyor. Ardından ise bu kripto paraların mixer adı verilen sistemler sayesinde karıştırılması beklenmekte.

Her geçen gün biraz daha bilgisayar korsanlarının hedefi durumuna gelen kripto para yatırımcıları oldukça dikkatli olmalı. Bitcoin varlıkların korunması için kesinlikle ek güvenlik sistemlerinin kullanılması öneriliyor. Bunların en basiti ise telefonunuzda bulunan 2 adımlı doğrulama sistemi. Bu sistem sayesinde hesabınıza farklı bir cihazdan giriş yapılmaya çalışıldığında bu 2 adımlı doğrulama koduna ihtiyaç duyulacaktır. Belirli aralıklarla değişen bu kod sayesinde bir nebze de olsa kripto paralarınızı koruyabilirsiniz.

Mağdur olan kripto para yatırımcısının sadece sim koruması ile güvenlik hedeflemesi ise büyük tepkilere yol açtı. Milyonlarca doları sadece bu yöntemle korumanın büyük bir hata olduğu düşünülüyor. Birçok yatırımcıya göre kendisinin kesinlikle ek güvenlik önlemleri ile varlıklarını korumaya alması gerekiyordu.

Olayın ardından bilgisayar korsanlarının eline geçen kripto paraların bir anda satılması ise piyasalarda bir anda düşüşe yol açabilir. Şu anda 9.630 dolardan işlem gören BTC’nin artması durumunda bilgisayar korsanları ellerinde bulundurdukları kripto paraları çok daha fazla değerlerde satabilecekler.

Bir süredir 10.000 seviyesinden geriye doğru seyir eden Bitcoin, yatırımcılarının yüzünü güldürüyor diyemeyiz. Asıl beklenen olay ise Bitcoin halving adı verilen blok ödülü yarılanması. Bu olaydan sonra birçok uzmana göre piyasalarda ciddi bir artış bekleniyor. Madenciler ise bu olaydan sonra değerleri yakından takip edecek gibi görünüyor. Onları kazanç açısından doğrudan etkileyecek olan bu olay, şu sıralarda kripto para gündemini meşgul etmekte.

Kobe Bryant Fotoğrafında Kripto Madencilik Yazılımı Tespit Edildi

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin'deki Sert Düşüş Bile Korkutmaya Yetmedi

Kritik Yorum: Bitcoin’den Değil, Bundan Korkmalısınız!

Advertisements Kritik Yorum: Bitcoin’den Değil, Bundan Korkmalısınız! Ünlü ekonomist Daniel Lacalle, merkez bankalarının endişelenmesi gereken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.