Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin Boğaları 12.000 Doları Test Etmeye Hazırlanıyor
Bitcoin Boğaları 12.000 Doları Test Etmeye Hazırlanıyor
Bitcoin Boğaları 12.000 Doları Test Etmeye Hazırlanıyor

Bitcoin Boğaları 12.000 Doları Test Etmeye Hazırlanıyor

Çarşamba günü yaşanan %6.29 çıkışla birlikte Bitcoin boğaları 12.000 doları test etmeye hazırlanıyorlar. Gözlerin pür dikkat çevrildiği kripto para lideri Bitcoin’de istatistikler yazının hazırlandığı sıralarda 11.774 doları gösterse de güçlü bir desteğin olduğunu belirtmek gerek.

Son birkaç gündür önemli yükselişlerle birlikte bundan birkaç ay önceki seviyelerin adeta acısını çıkartan Bitcoin, yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Dünya genelinde corona virüsü vakalarının tekrardan artmaya başlaması nedeniyle oluşan panik havasının da bu konuda etkili olduğunu söyleyebiliriz. Neredeyse tüm ülkelerden halk yoğun bir şekilde altın almaya başlayınca bu dalganın Bitcoin’e de etki göstermesiyle birlikte fiyatlar uçuşa geçmiş durumda. Özellikle de ülkemizde altın fiyatlarının her geçen gün yeni bir rekor kırması büyük bir değişimin başlangıcı gibi görünüyor.

Bitcoin Boğaları Destek Oluşturmaya Devam Ediyor!

Yayın tarihimiz itibariyle 12.000 dolar seviyesine oldukça yaklaşan Bitcoin’de boğalar 11.500 noktasında güçlü bir destek oluşturma hedefinde. Bu desteğin arkaya alınmasının ardından güçlü bir çıkış görmemiz mümkün. Dünya piyasalarında güvensizlik devam ederken adeta aranan kan durumuna geçen Bitcoin ve altın birlikte yükselmeye devam ediyorlar. Bu çıkışın ne zamana süreceği tam olarak bilinmese de corona virüsünün etkisini yitirme sürecine kadar devam etmesi yönünde güçlü tahminler olduğunu söyleyebiliriz. En azından hükümetler tarafından yatırımcılar tekrardan hisselere ve kısa vadeli alımlara yöneltilemezse bu noktadan dönüş yakın zamanda imkansız gibi görünüyor.

Ünlü finans kanalı Bloomberg tarafından Bitcoin ve altındaki yükselişe ilişkin yapılan yorum şu şekilde oldu:

“Bitcoin, altının ons başına fiyatının yaklaşık 6 katı seviyesinde dengelendi. Bitcoin’in değerli metale göre artan korelasyonu ve volatilitesi, fiyat ilerlemesi açısından kalıcı bir ilişki olduğunu düşündürüyor. Merkez bankalarının tarihte görülmemiş kararlar aldığı bu dönemde alternatif varlıklar güçleniyor.”

Alternatif varlıkların güçlendiği vurgusunun üstünde ısrarla duran analistlere göre kripto para ve altın en azından bir süre daha birlikte yükselmeye devam edebilir. Salgının merkez üssü olan Amerika’da alınan kararlar piyasalar üstünde çözüm gösteremezken atılacak yeni adımlar merakla bekleniyor. Bu süreçte birikimini korumak ve hatta değer kazandırmak isteyen yatırımcılar ise Bitcoin ve altın gibi değerli varlıklara yönelmiş durumdalar. Bizleri sürpriz dolu günlerin beklediği şu zamanlarda yaşanacak gelişmelerin en yakından takipçisi olup sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bitcoin Balinalarının Sayısı Artışta | Peki Bu Durum Neye İşaret?

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in güvenliğin anahtarlarını elinde tuttuğunu söyledi

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in güvenliğin anahtarlarını elinde tuttuğunu söyledi İnsan Hakları Vakfı veya İHF’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.