Binance %20 İndirim

Bitcoin (BTC) Ağındaki Toplam İşlem Sayısı 700 Milyonu Aştı

İlk olarak 2009 yılında piyasaya sürüldüğü günden bu yana Bitcoin (BTC) ağında yapılan toplam işlem sayısı 700 milyonu aşmış durumda. Zaman içerisinde giderek artan bu miktar her gün on binlerce işlem ile artmaya devam ediyor.

Bitcoin’e Olan İlgide Artış!

Kripto para lideri Bitcoin ilk çıktığı zamanlardan bu yana halen tartışmalı bir konu olmaya devam ediyor. Ancak günümüzde bunun büyük bir kısmının artık normal bir şekilde kabul etmeye döndüğünü söyleyebiliriz. Özellikle de yarışa kurumsal yatırımcıların da dahil olması insanların başta BTC olmak üzere kripto paralara bakışını oldukça değiştirdi. Bitcoin’e olan ilgideki artışla birlikte insanlar transferler için de yüksek oranlarda kullanmaya başlamış gibi görünüyor. Yatırımcıları sevindiren bu durum karşısında BTC ilk çıktığı günkü değerini yüzlerce kat arttırmış durumda.

Günlük yaklaşık olarak 200-300 bin işlemin döndüğü Bitcoin ağında 5 Aralık günü itibariyle toplam işlem sayısı 700,440,058 olarak ölçülüyor. Bununla birlikte kripto para liderinin şu anki değeri 46.340 dolar civarında. Yatırımcısına son aylarda istediğini tam olarak veremeyen BTC için 2022 yılının heyecanlı geçmesi bekleniyor.

Türkiye Ekonomisi İle Alakalı Tweet Dizisi NFT Oldu

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

IRENA Green Energy Coin, Çevreci Kripto Çalışmalarını Başlattı

IRENA Green Energy Coin (IRENA), çevreci kripto para çalışmalarını başlatmış durumda. Kripto paraların ilk olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.