Binance %20 İndirim
Bitcoin (BTC) Düşmeye Devam Edecek Mi
Bitcoin, bir gecede yüzde 3 düşüş yaşadı: Bitcoin fiyatını önümüzdeki günlerde ne bekliyor?

Bitcoin (BTC) Düşmeye Devam Edecek Mi?

Bilindiği üzere Bitcoin (BTC) fiyatı uzun bir süredir beklenen seviyelere bir türlü gelememiş durumda. Peki Bitcoin’deki bu düşüş devam edecek mi? Sizler için merak edilen bu sorunun cevabını belirli yöntemlere göre vermeye çalışacağız. Bu sayede BTC ve onun ile paralel hareketler gösteren altcoin birimlerinin hareketlerini öngörebilirsiniz.

Yazının hazırlandığı sıralarda 9.065 dolardan işlem görmekte olan BTC, bir süredir 9000-9200 dolar seviyelerinde gidip geliyor. Yatırımcılar daha fazla düşüş görülmemesini umut ederken analistler ise 8.800 destek seviyesinin önemine dikkat çekmekte. Bitcoin’in kaderini belirleyeceği düşünülen 8.800 dolar destek seviyesinde güçlü bir destek bulunsa da sürprizlerle dolu kripto para piyasalarında şaşırmak kaçınılmaz olabiliyor.

Yerli kripto para topluluğunun dikkat çeken isimlerinden biri olan Misstrader tarafından “Bitcoin düşüyor 2.yükselen kanal sınırındayız…” yorumu dikkat çekmeyi başardı. Bitcoin’in düşüşüne işaret eden isme göre BTC 2. yükselen kanalın sınırına gelmiş durumda. Bu saatten sonra yaşanacak olası bir düşüşün daha büyüğünü tetikleyeceğine olan inanç ise bir hayli fazla. Bu yüzden de analistlere göre BTC’nin 9.000 seviyesine tutunması hayati bir önem teşkil ediyor. Aksi durumda yaşanacakları ise tahmin etmek çok güç olmasa gerek.

Neredeyse tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına alan ve piyasaları da kötü etkileyen corona virüsünün de BTC’yi etkilediği düşünülüyor. Yatırımcılar geleneksel borsalardan uzaklaşırken kripto varlıklarını da ellerinden çıkarmaya başlayınca bu durum büyük bir düşüş dalgası yaratmayı başardı.

Yapısı gereği geleneksel piyasalarda düşüş olduğunda çıkış göstermesi beklenen Bitcoin’de yaşanan durum birçok kişinin hayallerini de yıkmış durumda. Onunla beraber altcoin piyasaları da düşüş trendine geçince büyük bir kayıp döngüsünün başladığını söyleyebiliriz. Kripto para yatırımcıları da popüler coinlerde yaşanan durum nedeniyle artık daha küçük hacimli altcoinlere yönelmeye başlamış durumdalar. Özellikle de arkasında güzel bir proje barındıran altcoinlere olan ilgi bir hayli fazla. Dilerseniz sizler de Yükselişe Geçmesi Beklenen Altcoin Birimleri Açıklandı yazımıza göz atarak yaşanan gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

bitcoin yukselis tarihi

Bitcoin ve Ethereum İçin Bu Seviyelere Dikkat! 29 Kasım Analiz

Bitcoin ve Ethereum 29 Kasım analiz: Yatırımcı duyarlılığı belirsizliğini koruyor ve pazar liderlerini sıkı bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.