Binance %20 İndirim

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: Düşüş Trendi Devam Edecek mi? (3 Ekim)

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son günlerde yoğun bir satış baskısı altında işlem görüyor. Bununla birlikte, BTC fiyatındaki bu son düşüşün, kripto para piyasası ile geleneksel piyasalar arasındaki artan korelasyondan kaynaklandığına inanılmakta. Yatırımcılar arasındaki karışık duygular nedeniyle Bitcoin fiyatı son 30 günde neredeyse %4 düşüş yaşadı. Son düşüşe rağmen BTC, önemli geleneksel piyasa varlıklarından daha iyi performans göstermeyi başardı. Bu da yatırımcıların umudunu halen taze tutuyor.

Bitcoin fiyatı direnci kırabilir mi?

Bitcoin fiyatı Eylül ayında dolar karşısında %0.8 artış yaşadı. Buna ek olarak altın ve ABD endekslerinden daha iyi performans gösterdiği de biliniyor. Bununla birlikte, dolar güç endeksi (DXY), aynı dönemde Bitcoin’den daha iyi performans gösteren tek endekstir. Bu anahtar sinyali, kripto pazarının kısa vadeli bir dinlenme göreceğini göstermektedir. Veriler, Bitcoin’in fiyat hareketi ile ABD borsası arasında doğrudan bir ilişki olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı ile ABD borsasının hacmi arasındaki korelasyon, düşüş türbülansına neden olmaya yakın. Ancak mevcut teknik veriler, hacim derinliği osilatörünün 25 Eylül 2022 civarında yeni bir dip yaptığını gösteriyor.

Kaydedilen bu rakamlar, Şubat ve Mart 2020’nin en düşük seviyelerine karşılık geliyor. Uzmanlar, bunun dünyanın en büyük kripto para birimi için rahatlamayı müjdelemek için doğru gösterge olduğunu öne sürüyorlar. Bitcoin fiyatı bununla birlikte önümüzdeki 21.500 ve 24.500 dolarlık alana sıçrayabilir.

Tasfiye miktarı 92 milyon doları aştı

Bitcoin şu anda ortalama 19.208 dolar fiyatla işlem görüyor. Fiyatlar son 24 saatte hafif bir düşüş gördü. Ancak 24 saatlik ticaret hacmi %40 artarak 24,7 milyar dolara yükseldi.

Bununla birlikte, küresel kripto para birimi piyasa değeri geçen gün yaklaşık %1,5 düştü. Şu anda yaklaşık 927,8 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Son 24 saatte piyasadan 92,1 milyon dolardan fazla tasfiye edildi. Bitcoin aynı dönemde 17 milyon dolarlık bir tasfiye gördü.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Elinde 900 Milyon Dolarlık Shiba Inu Bulunduran Balina Dikkat Çekti

Shiba Inu Fiyatında Yükseliş Sürecek mi? 26 Kasım SHIB Analiz

Shiba Inu fiyatı, iki hafta sonra sıkı bir konsolidasyon aralığından çıktı ve bu da bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.