Binance %20 İndirim
bitcoinin geleceği hakkında açıklama

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: Kritik Seviyeler Açıklandı! (1 Ekim)

Bitcoin’in kısa vadeli fiyat hareketi yatay seyrediyor ve bir süredir 24.500 18.350 dolar noktaları arasında gidip geliyor. Bu hareketler sırasında, BTC fiyatı düşük desteği yineledi ve bunu güçlü bir birikim bölgesi olarak teyit etti. Son Eylül satışlarının ortasında, BTC fiyatı yükseliş momentumunu doldurmaya çalışarak 18.350 dolar noktasına kadar düştü.

19 Eylül’de Bitcoin fiyatı, üç ay içinde dördüncü kez 18.350 dolarlık desteği yeniden test etti. O zamandan beri, BTC boğaları birkaç kez bu noktaların üzerine çıkmaya çalıştı, ancak olumsuz piyasa hissi, büyümesini sınırlamış görünüyor. Bu nedenle, Bitcoin fiyatı son iki hafta içinde 19.600 ile 18.350 dolar arasında döngüye girdi. Bu dar alan, piyasa katılımcılarının ve ticaret dışı alanın belirsizliğini yansıtıyor. Ek olarak, 19.600 dolarlık dirençten uzun mumun reddedilmesi, yatırımcıların aktif olarak daha yüksek seviyelerde satış yaptığını gösteriyor. Bitcoin fiyatı şu anda 19.308 dolardan işlem görüyor ve gün içi %2’lik bir düşüş yaşadı.

Bitcoin’de düşüş trendi bir türlü bozulamadığı için, BTC fiyatı 18.300 dolar noktasının altındaki günlük kapanış mumuna ulaştığında, 17.000 dolarlık desteğe doğru %7’lik bir düşüş yaşayabilir.

Bununla birlikte, piyasa duyarlılığı iyileşirse, BTC 19.600 dolarlık noktaya yükselebilir ve bu da erken toparlanma belirtilerini bize sunar. Ek olarak, alıcıların güvenli bir giriş elde etmek için 20.800 dolarlık birleşik direnci ve trend çizgisi direncini kırmaları gerekecektir.

Teknik veriler

Göreceli Güç Endeksi: Günlük RSI grafiği, 18.500 dolarlık desteğin son testlerinde açık bir yükseliş farklılığı gösteriyor. Bu farklılık, bu desteğin artan gücünü gösteriyor ve bu da 19600 dolarlık kırılma ihtimalini güçlendirmekte.

EMA: Azalan anahtar EMA’lar (20, 50, 100 ve 200) genel piyasa eğiliminin aşağı yönlü olduğunu yansıtıyor. Ek olarak, 20 günlük EMA sabit direnç görevi görebilir ve ayıların Bitcoin fiyatını düşürmesine yardımcı olabilir.

Direnç seviyeleri: 19600 ve 20600 dolar
Destek seviyeleri: 18000 ve 16500 dolar

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Elinde 900 Milyon Dolarlık Shiba Inu Bulunduran Balina Dikkat Çekti

Shiba Inu Fiyatında Yükseliş Sürecek mi? 26 Kasım SHIB Analiz

Shiba Inu fiyatı, iki hafta sonra sıkı bir konsolidasyon aralığından çıktı ve bu da bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.