Binance %20 İndirim

Bitcoin (BTC) Fiyatı düşmeye devam edecek mi ?

Bitcoin (BTC) Fiyatı düşmeye devam edecek mi ?

Forbes Crypto’nun araştırma bölümünün başındaki isim Steven Ehrlich, Nasdaq Trade Talks isimli programda Jill Malandrino ile Bitcoin fiyatı neyin aşağıya ittiğini ve neden Ethereum’un iyi performans gösterdiğine inandığını açıkladı. Ayrıca kripto yatırım şirketi Magnet’in yöneticisi Megan Kaspar, bu düşüşün devam edip etmeyeceğini açıkladı.

Bitcoin ve altcoin’lerdeki bu genel düşüşü ise analistler, Cuma günü sona erecek yaklaşık 6 milyar dolarlık Bitcoin opsiyonuna bağlıyor. Analistler, bu durumun yatırımcıları bahislerini ikiye katlamaya veya pozisyonlarını gevşetmeye zorladığını ifade ediyor.

Forbes’un Araştırma Direktörü, ‘Bitcoin tükenmesinin’ sebeplerini açıkladı

Steven Ehrlich, mevcut Bitcoin düşüşünün birkaç nedeninden bahsetti. BTC bu yıl, şu ana kadar yaklaşık yüzde 83 arttı. Geçen ay yüzde 3, geçen hafta ise yüzde 7 düştü.

Sebepler, farklı bileşenlerden oluşuyor. Ehrlich’e göre sebeplerin ilki, son zamanlarda satın alan bazı kurumsal yatırımcıların kârlarını sabitlemek için BTC satın alıyor olmaları. Ancak daha büyük endişe, merkez bankasının faiz oranlarını yükseltmesi. Bu nedenle Bitcoin artık bir riskten korunma varlığı veya değer deposu olmaktan ziyade, riskli bir varlık olarak işlem görüyor.

Ehrlich, Bitcoin’de orta ve uzun vadede yükseliş görünümünü koruyor, ancak kısa vadede Bitcoin’in yatay hareket etmesini ve hatta küçük bir düzeltme görmesini bekliyor.

“Ethereum Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor”

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, geçen yıl BTC’den daha iyi performans göstermişti ve 2021’de de bu performansına devam ediyor.

Ehrlich’e göre şimdiye kadar ETH yüzde 132 arttı. Bununla birlikte ETH de şu anda BTC ile benzer bir düşüş eğilimi izliyor. Son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.000 dolardan bu yana düşüş gösteriyor.Ancak Forbes araştırma başkanı, Ethereum’un hala iyi durumda olduğunu belirtti. Bunun iki nedeni, kurumların bu varlığa ilgi göstermeye devam etmesi. İkincisi, ETH’nin çeşitli DeFi platformları ve son zamanlarda popülerleşen NFT’leri üreten platform olması.

Bitcoin daha ne kadar düşecek?

Öte yandan Forbes’ta yer alan bir habere göre kripto yatırım şirketi Magnet’in genel müdürü Megan Kaspar, Perşembe sabahı opsiyonların süresi dolana kadar “kan banyosunun devam edeceğini”, ancak fiyatların 49.000 doların altına; yani mevcut 51.800 dolarlık fiyatın kabaca %5 altına düşmesini beklemediğini söyledi.

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Avalanche (AVAX) Durdurulamıyor! Yüzde 100'ün Üzerinde Artış Yaşadı

Avalanche Ağında Yeni Gelişmeler ve AVAX Fiyat Tahmini (2 Ekim)

AVAX, ekosistemlerinde her biri iyi bir şey gibi görünen birkaç ilginç gelişmeden sonra son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.