Binance %20 İndirim

Bitcoin (BTC) Fiyatında Yeni Rota Belli Oldu! (11 Eylül)

18780 dolarlık desteğin geri dönüşünden sonra Bitcoin fiyatındaki keskin artış, bu seviyede yüksek talep baskısına işaret ediyor. Ayrıca, BTC fiyatı 21.800 dolardaki yerel dirence meydan okuyor ve yatırımcılar için başka bir potansiyel fırsata işaret ediyor. Bununla birlikte, hacim etkinliği henüz bu teoriyi destekleyecek güçte değil, ve bu değerdeki düşüş ayıları uyandırabilir.

Kripto para piyasasındaki son düzeltme, Temmuz ve Ağustos kazançlarını tamamen sildi ve Bitcoin fiyatını 18.750 dolarlık düşük desteğe indirdi. Dolayısıyla yatırımcılar bu yüksek birikim bölgesine tepki vermeye hazırlar.

Yenilenen güçlü momentum, fiyatı arka arkaya dört gün boyunca destekleyerek %16’lık bir ralli kaydetti. Bu rallideki hacimdeki güçlü artış, yatırımcıların bu indirimli fiyatla çok ilgilendiğini gösteriyor.

Boğa koşusu 20.750 dolardan küçük bir direnç gördü ve 21.800 dolardan bir deneme yaptı. BTC fiyatı şu anda %1 gün içi artışla 21.624 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, fiyat hareketi herhangi bir ret mumu göstermemesine ve hacim azalması belirtileri göstermesine rağmen, güçlü momentum ani bir ralli tarafından yutuldu. Bu nedenle, Bitcoin fiyatı 21.800 doları geçmeden ve 22.630 dolara ulaşmadan önce küçük bir geri çekilmeye tanık olabilir. Bununla birlikte, daha da olumlu bir senaryoda, bu direnci kırmak, Ağustos ayının ikinci yarısındaki düzeltmeyi zayıflatacak ve fiyatı 25.000 dolar seviyesine doğru güçlendirecektir. Öte yandan, Fed’in Eylül ayı faiz artırımı sözleri, Bitcoin fiyatını hala düşüş için tehdit ediyor.

OBV’nin günlük eğimindeki artış, yatırımcıların Bitcoin’deki long pozisyonlara artan ilgisini destekliyor. .

MACD göstergesi: Hızlı ve yavaş çizgiler arasındaki yükseliş geçişi, devam eden toparlanmayı güçlendirmek için bir satın alma sinyali sağlamakta. Ek olarak, grafiğindeki yükselen yeşil, alım yapan yatırımcıları vurguluyor.

Direnç seviyeleri: 21.800 ve 22.630 dolar
Destek seviyeleri: 20.750 ve 18.780 dolar

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Elinde 900 Milyon Dolarlık Shiba Inu Bulunduran Balina Dikkat Çekti

Shiba Inu Fiyatında Yükseliş Sürecek mi? 26 Kasım SHIB Analiz

Shiba Inu fiyatı, iki hafta sonra sıkı bir konsolidasyon aralığından çıktı ve bu da bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.